W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpłatna spirometria i rentgen płuc

27.09.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Gmina Kaczory przystąpiła do programu zdrowotnego mającego na celu profilaktykę schorzeń układu oddechowego. W ramach tego programu, 17 września w Kaczorach dla mieszkańców gminy zostały przeprowadzane bezpłatne badanie spirometryczne i rentgen płuc. Badanie dla chętnych wykonywał  Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza.  Z oferty profilaktycznej, przygotowanej przez NFZ i Gminę Kaczory skorzystało łącznie 125 mieszkańców gminy (60 osób wzięło udział w badaniu spirometrycznym, 65- wykonało rentgen płuc).

{"register":{"columns":[]}}