W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Awans unihokeistek

15.05.2013

Awans unihokeistek

15 kwietnia w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach odbywał się rejonowy turniej w unihokeju dziewcząt. Stawką turnieju był awans do rozgrywek wojewódzkich. Gospodynie spotkania, które podejmowały zespoły z Piły, Jastrowia, Mroczkowa i Gębic, nie pozostawiły swoim rywalką złudzeń kto w tym etapie będzie najlepszy.

W wyniku losowania pierwszy mecz zespół z Kaczor rozegrał z Piłą. Był to najcięższy mecz w turnieju, który jak na końcu się okazało, zadecydował o awansie naszych unihokeistek. Dziewczęta z Kaczor rozpoczęły wyśmienicie – po dwóch bramkach Angeliki Szarek prowadziły 2 : 0, potem niespodziewanie straciły dwie bramki, co doprowadziło do remisu. Końcówka meczu była zatem bardzo nerwowa. W ostatnich jednak sekundach Asia Michałek świetnym strzałem zdobywa prowadzenie i gospodynie turnieju wygrały mecz 3 : 2. W drugim spotkaniu kaczorowianki zmierzy się z dziewczętami z Morałowa. Dzięki uważnej grze nasze zawodniczki strzelały bramki jak na zawołanie, ostatecznie finiszując grę wynikiem 6 : 0. Trzeci mecz to był już popis siły w wykonaniu kaczorskich gimnazjalistek. Zespół z Jastrowia tylko się bronił, a nasze dziewczęta strzeliły 9 bramek, zwyciężając kolejne starcie 9 : 1.

W ostatnim meczu turnieju z Gębicami wystarczyłby remis do awansu, jednak i tego meczu nasze unikokeistki nie darowały rywalkom, strzelając trzy bramki, a tracąc jedną. Ostatecznie gospodynie turnieju zwyciężyły wszystkie spotkania, wygrywając turniej i awans do finału wojewódzkiego. Do sukcesu zespołu przysłużyły się bramki strzelone przez: Joannę Michałek – 9, Angelikę Szarek – 3, Darię Ślebiodę – 3, Monikę Puchałę – 2, Kamilę Czyż – 2, Wiktorię Pomierską – 1 oraz Sandrę Pawłowską – 1.

  Zwycięską drużynę z Kaczor w turnieju reprezentowały: Julia Kozera, Joanna Michałek, Katarzyna Lemańska, Karolina Dębowczyk, Sandra Pawłowska, Wiktoria Pomierska, Daria Ślebioda, Kamila Czyż, Angelika Szarek, Adrianna Rykaluk, Monika Puchała, Klaudia Boruta.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}