W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Awans do III ligi i udany początek nowego sezonu

03.10.2014

Awans do III ligi i udany początek nowego sezonu

W minionym sezonie LZS Noteć Dziembowo, które wystawiło do rozgrywek dwie drużyny, ponownie awansowało do III ligi. Warto nadmienić, że IV-tą ligę zakończyliśmy na I i II miejscu w tabeli, co oznacza, że jeden zespół wszedł do III ligi z klucza, a drugi miał prawo do walki o III ligę w barażach, z których ze względów finansowych trzeba było zrezygnować.

W zwycięskiej drużynie wystąpili: Piotr Huszek, Jarosław Jackowski, Grzegorz Kurzajczyk i Janusz Saturski. W drugim zespole grali: Grzegorz Neimann, Robert Kluczewski, Teresa Sturm i Dawid Bartkowiak. Zespoły wspomagane były przez zawodników rezerwowych, a drużyna do rozgrywek zgłosiła 19 zawodników, w tym dwóch bardzo młodych i obiecujących chłopaków – Patryka Pikowskiego i Grzegorza Miedzianowskiego, którzy już zdobyli swoje pierwsze punkty, a przegrywali po naprawdę wyrównanych pojedynkach.

III liga sezon 2014/2015 rozpoczęła w sobotę 27 września w Dziembowie. W uroczystym otwarciu udział wzięły władze klubu, zawodnicy, kibice oraz lokalni dziennikarze, którzy wydarzenie to uwiecznili filmując krótkie otwarcie, przekazanie trofeów w postaci pucharów, statuetek i dyplomów, które klub otrzymał od WZTS (Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego) za sukcesy w minionym sezonie i awans.

W inauguracyjnym meczu zmierzyliśmy się z Plastmet Noteć Czarnków. Gra zgodnie z regulaminem odbyła się na dwóch stołach i zakończyła się wynikiem 9:1 dla naszego beniaminka. W meczu zagrali: stół I – Piotr Huszek (2,5), Robert Kluczewski (1,5), stół II – Janusz Saturki (1,5), Dawid Bartkowiak (2,5) i Grzegorz Kurzajczyk, który zagrał w rezerwie i zdobył 1p. Dla gości punkt honorowy zdobył występujący w tym dniu w rezerwie i doskonale grający Paweł Peszko, który wyrównanym pojedynku pokonał bardzo dobrze dysponowanego Roberta Kluczewskiego 3:2 w setach.

Trzeba podkreślić wysoki poziom na jakim odbył się mecz, a wbrew pozorom walka była wyrównana. 5 pojedynków zakończyło się wynikiem 3:2, 2 pojedynki 3:1, 3 pojedynki 3:0, tak więc zachęcamy miłośników do kibicowania, bo jak widać są emocje i dużo oglądania, a na rozstrzygnięcie często trzeba czekać 5 setów.

Organizacja. Nad całością czuwa menadżer sekcji Pan Andrzej Pikowski, inicjator, taki nasz patron, organizator i opiekun. Człowiek, który załatwia sprawy, bez których życie sekcji byłoby niemożliwe.

Chcielibyśmy podziękować za wparcie Wójtowi Gminy Kaczory, Panu Brunowi Wolskiemu, za wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy funkcjonować, wyjeżdżać na mecze, zapewniać sobie posiłki, bo mamy za co. Ponadto co ważne, co roku dostajemy fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu. Z tych środków zakupiliśmy wysokiej klasy stoły, siatki, liczydła i piłki. To bardzo ważne, ponieważ gra w III lidze obwarowana jest pewnymi wymogami, a dzięki Panu Wójtowi, oraz zarządowi klubu, my tym wymogom sprostaliśmy w pełni, do tego stopnia, iż WZTS rozważał możliwość rozegrania u nas baraży o wejście do III ligi. Wierzymy w dalszą doskonałą współpracę i liczymy na sympatię Pana Wójta i być może okolicznych sponsorów, abyśmy mogli rozwijać sekcję tenisa stołowego i sławić dobre imię klubu w województwie wielkopolskim i dalej. Czyż LZS Noteć Dziembowo nie brzmi dumnie i nie jest tego warte ?

Grzegorz Neimann

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}