W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel Rady Gminy Kaczory o uregulowanie rzeki Noteć

08.08.2012

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

W drugiej połowie lipca Rada Gminy Kaczory na prośbę rolników wystosowała apel do Dyrektora Zarządu Zlewni Noteci w sprawie regulacji rzeki. Oto treść apelu:

Rada Gminy Kaczory apeluje o otwarcie śluz, które umożliwi odpływ wód zalewających łąki do rzeki Odry. Podczas normalnych opadów rzeka Noteć wylewała pas do 500 m. Obecnie po obfitych deszczach, które dotknęły nasz region zalewa dużo większe obszary. Rolnicy z tego tytułu nie mogą skosić ani zebrać trawy dla bydła (podstawowa karma dla zwierząt). Ponadto na terenie tym nie jest możliwa uprawa warzyw. Sytuacja ta powoduje znaczne zmniejszenie dochodów rolników i pogorszenie sytuacji ekonomicznej.

W związku z powyższym Rada Gminy Kaczory apeluje o podjęcie działań  w sprawie obniżenia poziomu wód i zapobiegania jej wylewaniu, co w konsekwencji umożliwi rolnikom prowadzenie prawidłowej gospodarki na użytkach zielonych.

{"register":{"columns":[]}}