W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel Poległych w Górach Morzewskich

10.11.2016

Apel Poległych w Górach Morzewskich

W poniedziałek, 7 listopada w Górach Morzewskich zorganizowano obchody 77 rocznicy masowej zbrodni, dokonanej przez oddziały hitlerowskie 7 listopada 1939 r. Obchody tradycyjne uświetnił okolicznościowy apel przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morzewie, która od 31 lat nosi imię Ofiar Gór Morzewskich.

W uroczystościach rocznicowych udział wzięli członkowie rodzin pomordowanych, przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin powiatu chodzieskiego i pilskiego, przedstawiciele organizacji społecznych, instytucji, kombatanci, uczniowie szkół, mieszkańcy Morzewa i okolic.

Podczas apelu uczniowie przypomnieli przebieg krwawej zbrodni z dnia 7 listopada 1939 r. i odczytali nazwiska osób, które z rąk niemieckich oprawców stracili w tym dniu życie. Podczas apelu wystąpiła pani Kazimiera Hoffmann, która przybliżyła sylwetkę swojego teścia Jana Hoffmanna, który był jedną z ofiar makabrycznej egzekucji, dokonanej w listopadzie 1939 r. w Górach Morzewskich.

Po wspólnej modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}