W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel do mieszkańców

28.04.2022

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie.

Apel do mieszkańców

„NIE MIESZKAJ W ŚMIETNIKU”.
Śmieci w lasach, śmieci na poboczach, śmieci w rowach, na pustych działkach! W ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy zjawisko zaśmiecania Miasta i Gminy Kaczory. Problem dotyczy zarówno miasta jak i sołectw. Samorząd sam nie rozwiąże tego problemu. Potrzebna jest pomoc nas wszystkich!

Stąd apel do Mieszkańców, by zachowali porządek, sprzątali po sobie, a odpady wyrzucali w miejsca do tego przeznaczone.

Dziękujemy tym, którzy już to robią i prosimy, żeby zwrócić uwagę na innych! Jeżeli jesteście świadkami, że ktoś nielegalnie pozbywa się odpadów, apelujemy: zgłoście to natychmiast! Dzwonić można do Urzędu Miasta i Gminy Kaczory. Pamiętajcie, że to od wspólnej troski zależy wygląd naszej Gminy.

Drodzy Mieszkańcy, to jak wygląda gmina po pierwsze świadczy o naszej kulturze, ale ma także wpływ na stan środowiska naturalnego i nasze zdrowie. Stąd apel, byśmy połączyli siły i pokazali tym, którzy śmiecą, że nie ma na to naszego przyzwolenia!

Przypominam, że każda nieruchomość powinna być wyposażona w pojemniki do odpadów komunalnych. W ramach systemu gospodarki odpadami w Mieście i Gminie Kaczory, każdy mieszkaniec może oddać firmie zajmującej się ich wywozem dowolną ilość odpadów zmieszanych i odpadów segregowanych, a także odpadów BIO (jeżeli nie zdecydował się na ich samodzielne kompostowanie). Można również skorzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (teren za oczyszczalną ścieków przy ul. Chodzieskiej). Punkt jest czynny w poniedziałki, środy i soboty od 9-17. Można tam zostawić m.in.: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony.

Pamiętajcie, że:
    • zgodnie  z art. 145 Kodeksu wykroczeń: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Niestety, wiele osób z naszej gminy nadal lekceważy prawo i obowiązujące przepisy. Efektem są dzikie wysypiska, które powstają w różnych rejonach gminy. Ich likwidacja sporo kosztuje nas wszystkich, bo to wpływy z naszych podatków!  A te pieniądze te można byłoby przeznaczyć na wiele innych rzeczy.

Dlatego prosimy Mieszkańców jeszcze raz:
Pomóżcie nam w walce z osobami, które zaśmiecają nasza piękną gminę!
Dziękujemy każdemu, kto przyłączy się do akcji i odpowie na ten apel!

Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory
/mgr Brunon Wolski/

{"register":{"columns":[]}}