W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

65-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiłowie

07.11.2023

KGW w Śmiłowie

Jubileusz 65 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiłowie

W piątek, 3 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Śmiłowie świętowano 65-lecie KGW Śmiłowo. Panie przygotowały znakomitą ucztę dla ciała i ducha. Była to okazja do świętowania ale i do wspomnień. Właśnie od przybliżenia historii koła i powspominania ubiegłych lat rozpoczęła uroczystość Przewodnicząca Koła – Agnieszka Niewęgłowska wspólnie z Panią Natalią Gruenke. Panie przywitały przybyłych gości, wśród których prócz członkiń i członka nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory Brunona Wolskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Kaczory Stefana Kowala, Radnego Miasta i Gminy Kaczory Dariusza Krupy, Sołtys Śmiłowa – Teresy Strzeleckiej, Radnej Rady Powiatu – Emilii Załachowskiej, Przedstawicieli KGW Dziembowo i Dziembówko oraz przedstawiły prezentację, podczas której przybliżyły obecnym gościom najważniejsze informacje. Założycielką Koła w 1958 roku była Pani Gertruda Mantaj, pierwszą Przewodniczącą Koła została Pani Antonina Bloch (1958-1972). Kolejnymi przewodniczącymi były: Pani Maria Durecka (1972-1975), Pani Jadwiga Glińska (1975-1978), Pani Maria Kubisiak (1978-1983), Pani Teresa Mikosz (1983-2023). Obecnie od 24.03.2023r. funkcję przewodniczącej sprawuje: Pani Agnieszka Niewęgłowska.

Podczas uroczystości zaproszeni goście złożyli życzenia i gratulacje członkiniom. Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Śmiłowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, zatrzymując się przy Pani Teresie Mikosz, która tę funkcję pełniła przez 40 lat. Za jej długoletnią działalność na rzecz mieszkańców Burmistrz serdecznie podziękował i wręczył na ręce obecnej przewodniczącej z prośbą o przekazanie upominek i bukiet kwiatów.

Oczywiście nie zabrakło tortu i odświętnie odśpiewanego sto lat. Zebrani goście bawili się do białego rana!

Zdjęcia (26)

{"register":{"columns":[]}}