W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

50 lat Koła KGW w Rzadkowie

07.11.2013

50 lat Koła KGW w Rzadkowie

W sobotę 19 października panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzadkowie świętowały jubileusz 50-lecia swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, którą sprawował ks. proboszcz Maciej Czerwiński. Dalsza część obchodów Jubileuszu 50 – lecia KGW Rzadkowo odbyła się w WDK na której powitano gości, przeczytano sprawozdanie z działalności Koła i oczywiście były kwiaty, upominki, pamiątkowe medale i dyplomy dla najbardziej zasłużonych członkiń. Nie zabrakło życzeń składanych przez władze gminy, przedstawicieli organizacji czy tez koleżanek z Koła.

Wójta, Brunona Wolskiego reprezentowała pani Gizela Durecka Sekretarz Gminy Kaczory. W jego imieniu złożyła na ręce członkiń koła list z najserdeczniejszymi gratulacjami oraz wyrazami szczerej wdzięczności dla zaangażowania pań w upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi. Padły życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, a także satysfakcji z dalszej działalności na rzecz mieszkańców gminy Kaczory

Podobny list z życzeniami wójt za pośrednictwem pani sekretarz skierował również do przewodniczącej Koła KGW w Rzadkowie Haliny Senski. Dziękował w nim za długoletnie (ponad 38 letnie)pełnienie funkcji przewodniczącej: skupiała Pani wokół siebie osoby z którymi dbałyście o integrowanie wszystkich mieszkańców Waszej pięknej miejscowości – napisał wójt. Podkreślił zaangażowanie mieszkańców i determinację w działaniu pani przewodniczącej.

Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych członkiń KGW medalami i dyplomami. „Order Serca – Matkom Wsi” otrzymały: Gertruda Gruntkowska, Renata Nitka i Helena Piosik ( pierwsza). Natomiast dyplomy za długoletnia działalność i zasługi w Kole otrzymały panie: Helena Piosik (druga), Łucja Maślanka, Aniela Frankowska oraz Wanda Nitka i Danuta Piosik. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych fotografii. Uroczystość była świetnie przygotowana na której bawiły się członkinie, zaproszeni goście i mieszkańcy Rzadkowa.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}