W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

11 listopada - Obchody Święta Niepodległości w Kaczorach

20.11.2023

11 listopada - Obchody Święta Niepodległości w Kaczorach

Obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Kaczorach

Udziałem w nabożeństwie w intencji ojczyzny oraz w uroczystej akademii mieszkańcy Miasta i Gminy Kaczory uczcili Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 mszą św. w kościele p.w. Błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Kaczorach, którą odprawił ks. Andrzej Czerwiński, proboszcz parafii w Kaczorach.

Po godzinie 12 Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory wraz z delegacją Radnych i Sołtysów złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym poległych w walce o wolność i niepodległość ziemi kaczorskiej. Obelisk znajduje się przy Urzędzie Miasta i Gminy od strony urzędu pocztowego. Następnie w sali Miejsko-Gminnego Centrum Kultury rozpoczął się artystyczny występ słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Dziembowie. Literackim słowem i patriotyczną pieśnią uczniowie przypomnieli historię walki o niepodległość. Program został nagrodzony gromkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej burmistrz Brunon Wolski podziękował osobom występującym na scenie za wzorowe przygotowanie uroczystości. Zaapelował do mieszkańców, by świętując odzyskanie niepodległości zawsze pamiętali o tych, którzy walczyli i zginęli za ojczyznę. Zachęcał wszystkich do radowania się z faktu, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce i okazywania sobie wzajemnego szacunku.

Finałem tegorocznego świętowania był koncert zespołów działających przy CKK z gościnnym udziałem „Janboys” z Chodzieży!

Zdjęcia (44)

{"register":{"columns":[]}}