W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Aktywizacja ekologiczna mieszkańców Chodzieży z Eko Ludkiem

Realizacja zajęć z edukacji ekologicznej w chodzieskich szkołach i przedszkolach

„Chodzieski Eko Ludek – miejska edukacja ekologiczna” to projekt realizowany przez Gminę Miejską w Chodzieży w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4. Środowisko, 4.5. Ochrona Przyrody, 4.5.4 Edukacja ekologiczna. Na realizację zadania Gmina Miejska uzyskała dofinansowanie w wysokości 276 311,73 zł. Celem projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz utrwalanie proekologicznych nawyków mieszkańców Chodzieży.

Realizacja założeń projektu odbywa się z uwzględnieniem różnych grup wiekowych, społecznych czy hobbistycznych. Zadania pt. Eko-przedszkolaki i Eko-szkolniaki ukierunkowane są na podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci. Nauka w zakresie ekologicznych postaw wśród najmłodszych, w przyszłości zaprocentuje w codziennych, proekologicznych nawykach. Do tej pory każdy przedszkolak i uczeń chodzieskiej szkoły podstawowej wziął udział w spotkaniu z moderatorem. Na zajęciach edukacyjnych poruszane były problemy segregacji odpadów, zanieczyszczenia środowiska wodnego, zanieczyszczenia powietrza i ochrony ptactwa. Dzieci korzystały z materiałów edukacyjnych zaprojektowanych i kupionych w ramach projektu. Chodzieskie szkoły i przedszkola zostały wyposażone w edukacyjne kosze dźwiękowe – uczymy prawidłowych nawyków poprzez zabawę. Zajęcia edukacyjne odbyły się również z dorosłymi mieszkańcami miasta, poprzez zaangażowanie w projekt chodzieskich stowarzyszeń i organizacji.

Eko Ludek to również zadania pn. „Plenerowy punkt edukacji ekologicznej” i „Miejska praktyczna edukacja ekologiczna” skierowane są do wszystkich mieszkańców Chodzieży. W ramach tych zadań zakupione zostaną m.in. ławki solarne, automat do odbioru PET i ALU oraz zgniatarki, zostały też przygotowane materiały edukacyjne. Plenerowa edukacja ekologiczna polega na prowadzeniu spotkań o charakterze dydaktycznym, podczas chodzieskich imprez i wydarzeń np. pikników. W ramach innego zadania, zostało przygotowanych pięć tablic edukacyjnych „Chrońmy ptactwo wodne’. Tablice umieszczone będą przy każdym z chodzieskich jezior, znajdziemy na nich m.in. wskazówki jak dbać o ptaki.

Ostanie zadanie projektu to przygotowana i udostępniona mieszkańcom Chodzieży mobilna aplikacja edukacyjna, profil na FB oraz filmy o charakterze edukacyjnym, które już możemy oglądać na YouTube Urzędu Miejskiego w Chodzieży.

 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}