W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielgomłynach zaprasza do udziału w konkursie: „Czy znasz życie i mowę swych przodków?”

23.01.2024

Stare czarno-białe zdjęcie. Mężczyzna i kobieta jadą na wozie zaprzęgniętym do konia. W tle stare stodoły kryte strzechą.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielgomłynach serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w konkursie: „Czy znasz życie i mowę swych przodków?”.

Celem tej inicjatywy jest popularyzacja wiedzy z zakresu kultury, codziennego życia, obyczajów i mowy mieszkańców wsi.

Konkurs składa się z zestawu 22 pytań, których autorem jest Marian Kwiecień – świętokrzyski regionalista i pasjonat kultury ludowej.

Aby odpowiedzieć na pytania konkursowe, należy skorzystać z różnych źródeł wiedzy: podręczników, słowników, Internetu. Najcenniejszym źródłem będzie jednak rozmowa z babcią, dziadkiem, osobą, która pamięta dawne życie na wsi.

Odpowiedzi, tylko w formie papierowej, prosimy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielgomłynach  do dnia 15 lutego 2024 roku.

Regulamin konkursu i karta pytań dostępne są w załącznikach, siedzibie Biblioteki oraz na stronach internetowych: gbpwielgomlyny.naszabiblioteka.com oraz samorząd.gov.pl/web/gmina-wielgomlyny

Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Wielgomłyny.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Materiały

Plakat informacyjny
plakat​_na​_konkurs.pdf 0.78MB
Regulamin konkursu (docx)
Regulamin​_konkursu.docx 0.02MB
Karta pytań (docx)
Karta​_pytań.docx 0.02MB
Karta pytań (pdf)
Karta​_pytań.pdf 0.78MB
{"register":{"columns":[]}}