W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

III edycja projektu JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

Małopolski projekt nauki jazdy na nartach/snowbordzie "Jeżdzę z głową"

Informacja o projekcie

W gminie Stryszów już po raz trzeci będzie realizowany projekt „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Dzięki dotacji pozyskanej z Województwa Małopolskiego dzieci ze szkół podstawowych w Stryszowie, Dąbrówce, Łękawicy i Zakrzowie wezmą udział w kursach nauki jazdy na nartach.  

Łącznie w projekcie zaplanowano udział 40 dzieci klas I-III.

Całkowity koszt projektu wynosi 40 384,40 zł, w tym dotacja WM wynosi 11 300 zł, 4 000,00 zł pokrywają rodzice dzieci, a 25 084,40 zł dopłaci gmina Stryszów.

Kurs nauki jazdy na nartach będzie obejmował szkolenie w wymiarze 20 godzin zajęć dla każdej z grup, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów licencjonowanej szkoły narciarstwa. Projekt będzie prowadzony w ramach zajęć pozalekcyjnych w cyklu 6 wyjazdów dla każdej z grup do Stacji Narciarskiej Czarny Groń, Rzyki - Praciaki. Oprócz zajęć z instruktorem, w projekcie uwzględniono posiłki regeneracyjne dla uczestników kursów.

Nabycie umiejętności jazdy na nartach pozwoli dzieciom na aktywne spędzanie czasu wolnego, co w dobie Internetu, smartfonów i innych mediów jest szczególnie ważne dla poprawy zdrowia, kondycji i koordynacji ruchowej. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy poprawi się bezpieczeństwo dzieci na stokach a także stworzone zostaną szanse dla rozwoju sportowych talentów. Projekt przyczyni się do popularyzacji dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechniania kultury licznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Podsumowanie projektu

Szusowanie zakończone

W szybkim tempie udało się zrealizować kursy nauki jazdy na nartach w tegorocznej edycji projektu "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Dzięki dofinansowaniu Województwa Małopolskiego oraz gminy Stryszów dzieciaki ze szkół podstawowych w Łękawicy, Stryszowie, Dąbrówce i Zakrzowie wzięły udział w wyjazdowych zajęciach narciarskich prowadzonych przez Instruktorów szkółki narciarskiej  Czarny Groń w Rzykach. W ciągu 5 dni  40 dzieci z Gminy Stryszów przeszło 20 godzinne  szkolenie w zakresie podstaw nauki jazdy na nartach oraz bezpiecznego zachowania na stoku. Po oswojeniu się ze sprzętem młodzi adepci  uczyli się jak bezpiecznie upadać i podnosić się, jeździć pługiem oraz korzystać z wyciągu. Jazda ześlizgiem, skręcanie, bezpieczne hamowanie oraz nawyk jeżdżenia w kasku to następne elementy, z którymi zapoznali się uczniowie.

Jest to już III edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu w naszej gminie.

Całkowity koszt projektu wyniósł 40 384,40 zł, w tym dotacja WM wynosi 11  300 zł,  4 000,00 zł pokryli rodzice dzieci,  a 25 084,40 zł dopłaciła gmina Stryszów.

Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy poprawi się bezpieczeństwo dzieci na stokach a także stworzone zostaną szanse dla rozwoju sportowych talentów. Projekt przyczynia się do popularyzacji dobrego nawyku jazdy w kasku, upowszechniania kultury licznej oraz promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}