W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odkrywam Małopolskę

Logo Województwa Małopolskiego

Dzieci z gminy Stryszów zwiedzają Małopolskę

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Gmina Stryszów po raz kolejny pozyskała środki w ramach konkursu „Odkrywam Małopolskę”, który odbywa się w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej i  jest współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Projekt zakłada realizację wycieczek  przez wszystkie szkoły na terenie gminy Stryszów tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stroniu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stryszowie, Szkołę Podstawową w Łękawicy, Szkołę Podstawową w Zakrzowie oraz Szkołę Podstawową w Dąbrówce. W projekcie zaplanowano organizację trzech wycieczek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stroniu, oraz po dwie wycieczki w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Stryszowie, Szkole Podstawowej w Łękawicy, Szkole Podstawowej w Zakrzowie oraz Szkole Podstawowej w Dąbrówce. W sumie z dofinansowanych wyjazdów skorzystało 511 uczniów. W planie wyjazdów znalazły się takie miejsca jak:

Kraków – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema – Muzeum Inżynierii Miejskiej –, w programie zwiedzanie sensorycznego parku edukacyjnego i dostępnych ekspozycji, seans tematyczny w kinie sferycznym. Stryszawa – Zajęcia w Centrum Zabawki Drewnianej –w programie zwiedzanie zamku w Suchej Beskidzkiej oraz ekspozycji archeologicznej z dna Jeziora Mucharskiego, zajęcia w Ośrodku Kultury w Stryszawie Centrum Zabawki Drewnianej pt. "Ptaszki i zabawki stryszawskie", zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej, zabawa w Parku Drewnianej Zabawki. Ojców – Szlak Orlich Gniazd – w programie zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, ruin zamku w Ojcowie, zwiedzanie Ojcowa - Brama Krakowska, Źródełko Miłości; Pieskowa Skała - Maczuga Herkulesa, dziedziniec zamku w Pieskowej Skale. Ojców – Ojcowski Park Narodowy –w programie zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej oraz gra terenowa.

Termin realizacji: do października 2021

Projekt realizowany  przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Kwota otrzymanego wsparcia finansowego 7 400,00 zł;Koszt kwalifikowany zdania 48 020,00 zł

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}