W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zwrot podatku akcyzowego rolnikom

Urząd Gminy w Rudzie Malenieckiej informuje, że od dnia 1 lutego 2023 r. do dnia 28 lutego 2023 r. zainteresowani rolnicy, posiadający grunty rolne na terenie Gminy Ruda Maleniecka mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego  do produkcji rolnej.

Druki wniosków wraz z załącznikami są dostępne w Urzędzie Gminy w Rudzie Malenieckiej, pokój Nr 2 lub na stronie internetowej, w załączniku do pobrania. 

Do wniosku należy dołączyć imienne faktury VAT zakupu oleju napędowego w okresie: od 01 sierpnia 2022 r.  do 31 stycznia 2023 r. 

Faktury VAT w rubryce nazwa towaru winny zawierać zapis „Olej napędowy”

Wypełnione i kompletne wnioski wraz z oświadczeniami i fakturami, należy złożyć w pokoju Nr 2 lub w sekretariacie Urzędu Gminy w Rudzie Malenieckiej, w godzinach pracy urzędu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.02.2023r. Wypłata kwoty zwrotu nastąpi w terminie do 30 kwietnia 2023 r. przelewem na rachunek bankowy wnioskodawcy podany we wniosku.
 
 

Materiały

Wzór wniosku
wzór​_wniosku​_akcyza​_2023​_luty​_.pdf 0.85MB
Klauzula informacyjna RODO
RODO​_-​_akcyza.docx 0.02MB
Załącznik nr 1 - Oświadczenie o prowadzeniu działalności rolniczej
zał​_nr​_1​_-​_oświadczenie​_właściciela​_gruntów​_do​_akcyzy.rtf 0.05MB
Załącznik nr 2 -Oświadczenie o dzierżawie gruntów
zal​_nr​_2​_oswiadczenie​_o​_gruntach​_dzierzawionych​_-​_akcyza.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}