W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nowe władze Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Nowe władze Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

8 maja w sali OSP Mucharz odbyło się posiedzenie Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Spotkanie stanowiło bardzo dobrą okazję do podsumowania 5-letniej działalności OSP z naszej gminy. Lata 2021-2026 zostały świetnie wykorzystane na wzmocnienie potencjału ratowniczego naszych jednostek, a tym samym na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mucharz.

W tym okresie do:

  • OSP Koziniec-Centrum zakupiono quada z przyczepką transportową oraz łódź ratowniczą  przeznaczoną do działań na Jeziorze Mucharskim.  Jednak najważniejszym osiągnięciem było wybudowanie nowej remizy OSP.
  • OSP Mucharz trafiły dwa nowe wozy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault oraz lekko samochód rozpoznawczo-ratowniczy Toyota Hilux 
  • OSP Jaszczurowa pozyskano samochód ratowniczo-gaśniczy Mitsubishi oraz rozbudowano remizę o dwa boksy garażowe.

Najważniejszym punktem posiedzenia był wybór nowych władz Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Decyzją delegatów powołano 11 osobowy zarząd w składzie:

  • Marceli Czechowicz - prezes,
  • Janusz Bednarczyk - vice prezes,
  • Witold Wata - vice prezes,
  • Roman Kopeć - komendant,
  • Wojciech Molendowicz - z-ca Komendanta,
  • Michał Wata - skarbnik,
  • Michał Janiczak - sekretarz,
  • Paweł Paździora,
  • Jerzy Wójs,
  • Janusz Pławny,
  • Mateusz Boczoń.

Dziękujemy za obecność na zebraniu Prezesowi Oddziału Powiatowego Panu Filipowi Kaczyńskiemu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}