Nowe władze Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
8 maja w sali OSP Mucharz odbyło się posiedzenie Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Spotkanie stanowiło bardzo dobrą okazję do podsumowania 5-letniej działalności OSP z naszej gminy. Lata 2021-2026 zostały świetnie wykorzystane na wzmocnienie potencjału ratowniczego naszych jednostek, a tym samym na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mucharz.
W tym okresie do:
- OSP Koziniec-Centrum zakupiono quada z przyczepką transportową oraz łódź ratowniczą przeznaczoną do działań na Jeziorze Mucharskim. Jednak najważniejszym osiągnięciem było wybudowanie nowej remizy OSP.
- OSP Mucharz trafiły dwa nowe wozy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault oraz lekko samochód rozpoznawczo-ratowniczy Toyota Hilux
- OSP Jaszczurowa pozyskano samochód ratowniczo-gaśniczy Mitsubishi oraz rozbudowano remizę o dwa boksy garażowe.
Najważniejszym punktem posiedzenia był wybór nowych władz Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Decyzją delegatów powołano 11 osobowy zarząd w składzie:
- Marceli Czechowicz - prezes,
- Janusz Bednarczyk - vice prezes,
- Witold Wata - vice prezes,
- Roman Kopeć - komendant,
- Wojciech Molendowicz - z-ca Komendanta,
- Michał Wata - skarbnik,
- Michał Janiczak - sekretarz,
- Paweł Paździora,
- Jerzy Wójs,
- Janusz Pławny,
- Mateusz Boczoń.
Dziękujemy za obecność na zebraniu Prezesowi Oddziału Powiatowego Panu Filipowi Kaczyńskiemu.