W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZŁOTE GODY – Jubileusz 50-LECIA Pożycia Małżeńskiego

Uczestnicy Jubileuszu Złote Gody w Gminie Lubenia

Złote gody to niezwykły jubileusz, który jest okazją do świętowania nie tylko dla jubilatów ale także dla ich najbliższych, dzieci, wnuków czy prawnuków. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, która odbyła się 20 listopada 2023 r. w Urzędzie Gminy w Lubeni. Pary  małżeńskie z terenu gminy Lubenia otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to przyznawane jest w dowód społecznego uznania osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medale nadane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Uroczystość z okazji Złotych Godów poprowadził Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubeni – pan Krzysztof Kopek. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Lubenia pan Adam Skoczylas przy asyście zastępcy Wójta pana Pawła Kleciaka i Sekretarz Gminy – pani Bożeny Wiśniowskiej. Przed jubilatami wystąpiła kapela zespołu Pieśni i Tańca „Lubenka”. Pod adresem dostojnych Jubilatów pan Wójt skierował również słowa uznania i podziękowania za godne i długoletnie pożycie małżeńskie, a także za piękny przykład dla młodszych pokoleń.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 1. Helena i Marian Baran, zam. Siedliska
 2. Stanisława i Adam Duda, zam. Lubenia
 3. Maria i Kazimierz Gawron, zam. Siedliska
 4. Zofia i Tadeusz Gromek, zam. Straszydle
 5. Maria i Ryszard Grzebyk, zam. Siedliska
 6. Grażyna i Tadeusz Kotowicz, zam. Siedliska
 7. Lesława i Zbigniew Kuryłowicz, zam. Siedliska
 8. Maria i Stanisław Lassota, zam. Lubenia
 9. Teresa i Zbigniew Nowak, zam. Lubenia
 10. Jadwiga i Władysław Ochędowski, zam. Straszydle
 11. Czesława i Antoni Szypuła, zam. Sołonka
 12. Krystyna i Antoni Wasilewski, zam. Lubenia
 13. Czesława i Bronisław Wróbel, zam. Straszydle

Odznaczonym parom na dalsze lata wspólnego życia życzymy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha, życzliwej i serdecznej opieki osób najbliższych, wszelkiej pomyślności, radości oraz doczekania kolejnych jubileuszy małżeńskich.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}