W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Lubenia uruchomiła platformę ePłatności w aplikacji mObywatel

Mieszkańcy Lubeni jako jedni z pierwszych korzystają z Platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie opłacić podatek od nieruchomości za pomocą popularnego BLIKa.

plakat informacyjny projektu mObywatel opłać swój podatek od nieruchomości w mObywatelu 2.0

ePłatności w przeglądarce i telefonie

ePłatności to bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Najbardziej skorzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Nie muszą już pamiętać i sprawdzać terminów płatności – aplikacja ich wyręczy! Na swój telefon otrzymają powiadomienie o oczekującej płatności. Wystarczy kilka kliknięć by ją zrealizować.

Platforma dziś i jutro

Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. Podczas pilotażu to właśnie tą metodą regulowane są zobowiązania w zakresie podatku od nieruchomości. W dalszym etapie projektu dodane zostaną kolejne metody płatności. Rozszerzony zostanie również katalog opłat i podatków, pojawią się nowe funkcjonalności – wszystko dla Obywatela.

mObywatel: do usług!

Dzięki ePłatnościom aplikacja mObywatel nie jest już tylko portfelem elektronicznych dokumentów, ale stała się aplikacją transakcyjną, podobnie jak te bankowe. Dokumenty w telefonie są uznawane na równi z tradycyjnymi. W mObywatelu pojawia się coraz więcej usług, które umożliwiają użytkownikom składanie różnych wniosków.

aplikacja mObywatel

mObywatel

 

{"register":{"columns":[]}}