W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego na zadania z gminy Kalwaria Zebrzydowska!

17.05.2023

Ruszyło głosowanie w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku Małopolanie mogą wybierać spośród blisko dwustu propozycji! Co ważne każdy z nas może oddać aż dwa głosy – jeden na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, a drugi głos na zadanie regionalne.

Plansza informacyjna - Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego na zadania z gminy Kalwaria Zebrzydowska!

Zachęcamy do głosowania na zadanie z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska! W tegorocznej edycji mamy dwa takie projekty, jeden o zasięgu regionalnym a drugi o zasięgu wojewódzkim! Czyli możemy głosować na jedno i drugie zadanie z gminy!

Sposób głosowania pozostaje niezmienny – można głosować wypełniając wnioski w sposób tradycyjny – papierowy. Można też zagłosować przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

Głosowanie potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.

Głosując należy pamiętać o kodach  zadania:

Zadanie ogólno wojewódzkie:

OGW10 - Budowa chodnika i zatok autobusowych w ciągu drogi wojewódzkiej DW953 w Zebrzydowicach

Budowa chodnika oraz dwóch zatok autobusowych, przejścia dla pieszych w miejscowości Zebrzydowice ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, oraz usprawnić
komunikację pracowników uczniów oraz turystów przemieszczających się między powiatami krakowskim i wadowickim komunikacją autobusową.

 

Zadanie regionalne -  Region Małopolska Zachodnia

MZA17 - Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zadanie ma celu zorganizowanie Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  W dotychczasowych koncertach festiwalowych zdecydowanie przeważała  muzyka dawna i klasyczna. Wraz z organizacją kolejnego Letniego Festiwalu Muzycznego postanowiono wyjść poza mury Bazyliki Kalwaryjskiej i rozbudować go o muzykę chrześcijańską.

Zorganizowane Festiwalu w rozbudowanej formie i na   wysokim poziomie będzie okazją do dotarcia z muzyką do osób w każdym wieku od najstarszych preferujących muzykę klasyczną i poważną, przez osoby dorosłe kończąc na młodzieży i dzieciach, którzy będą mieli okazję wysłuchać różnego rodzaju muzyki utrzymanej wokół wartości chrześcijańskich od rap, gospel przez muzykę popularną czy też góralską.

Zorganizowanie w takiej formie Letniego Festiwalu Muzycznego, będzie okazją do wspólnego świętowania, dostarczy wielu wzruszeń, przeżyć duchowych i doznań kulturalnych. Wydarzenie połączy wiele pokoleń wokół różnego rodzaju muzyki, będzie też nawiązywało do osoby Świętego Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwaria Zebrzydowska i przypominało jego osobę.

Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem strony internetowej - https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

 

{"register":{"columns":[]}}