W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiceminister Sportu i Turystyki Jacek Osuch odwiedził Kalwarię Zebrzydowską

23.09.2022

Kalwarię Zebrzydowską odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch. Zaprezentowano ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki. Rozmawiano o planach na najbliższe miesiące, Gmina Kalwaria Zebrzydowska planuje przystąpić do przebudowy istniejącego boiska do piłki nożnej z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy

Na zdjęciu widzimy - Posła RP Filipa Kaczyńskiego i Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego Kalwarię Zebrzydowską, udział w nim wzięli m.in. Marcin Zadora – radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrzej Burek – dyrektor CKSiT, Piotr Zadora – Prezes MKS Kalwarianka.

W czasie  spotkania w Gabinecie  Burmistrza Miasta zaprezentowano inwestycje na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska realizowane w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Minister zwizytował również  stadion MKS Kalwarianka, który został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną, natomiast w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów. A najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50.

Władze samorządowe podkreśliły, że wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę ok.  5 mln 500 tys. zł   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej  Premiera RP Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tys. zł.

Podkreślono też bardzo dobre relacje pomiędzy rządem a samorządem, co przełożyło się na pozyskanie dotacji.

Rozmawiano również o planowanym remoncie boiska  „Sahara” położonego przy Al. Jana Pawła II. Gmina Kalwaria Zebrzydowska wystąpiła już w 2019 roku z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie  remontu boiska i jego przebudowę z nawierzchni trawiastej na sztuczną. Gmina Kalwaria Zebrzydowska wnioski o dofinansowanie tego zadania do Ministerstwa Sportu i Turystyki składała w roku 2019 i 2020, jednak zostały one rozpatrzone negatywnie. W roku bieżącym wniosek został ponownie złożony i aktualnie znajduje się w ocenie.

Remont boiska poprawi warunki treningowe sportowców, szczególnie w okresach jesiennym, zimowym i wiosennym, kiedy ze względu na istniejącą nawierzchnię trawę nie mogą się one odbywać. W związku z tym zawodnicy muszą korzystać z innych boisk znajdujących się na terenie województwa małopolskiego, które dają takie możliwości, ponosząc za to duże opłaty – tłumaczy Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

Spotkanie odbyło się na  zaproszenie Posła RP Filipa Kaczyńskiego i Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, udział w nim wzięli m.in. Marcin Zadora – radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrzej Burek – dyrektor CKSiT, Piotr Zadora – Prezes MKS Kalwarianka.

 

{"register":{"columns":[]}}