W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Kalwarii Zebrzydowskiej ma powstać strzelnica wirtualna

16.05.2023

Delegacja władz Kalwarii Zebrzydowskiej i Zarządu Starostwa Powiatowego w Wadowicach wizytowała strzelnicę wirtualną w liceum w Trzebini. Już wkrótce podobna wielostanowiskowa strzelnica będzie zorganizowana w Ze-spole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym już od kilkunastu lat funkcjonują klasy o profilu wojskowym.

Grupa osób w pozycji stojącej w wirtualnej strzelnicy, na pierwszym planie żołnierz w stroju wojskowym

Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku. W marcu tego roku Zarząd Starostwa w Wado-wicach otrzymał dofinansowanie w wysokości 158 tys. zł w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej  „Strzelnica w powiecie” na zadania związane z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim.

Gości po strzelnicy oprowa-dzał gospodarz miejsca - dyrektor szkoły Marek Kuchta, który zapoznał ich z zasadami funkcjonowania szkoły i klas mundurowanych. Odwiedzający placówkę mogli nie tylko dowiedzieć się, jak zorganizowana jest strzelnica w trzebińskim LO, ale również wypróbować ją w praktyce.

Warto zaznaczyć że Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej mocno wspierał logistycznie powstanie strzelnicy.

W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Piotr Janusiewiczem, starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, Marek Cimer, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu, a także Sławomir Gołota z referatu zarządzania kryzysowego UM w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

{"register":{"columns":[]}}