W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Dziewcząt z OSP Przytkowice na Olimpiadzie CTIF 2022.

10.08.2022

W Celje w Słowenii odbyły się XVII Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF i XXIII Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. W zmaganiach świetnie zaprezentowały się dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice, które zajęły wysokie 6. miejsce i weszły do tzw. Złotej Rangi Medalowej.

Zdjęcie grupowe na pierwszym planie dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Dziewcząt z OSP Przytkowic

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się z drużyną gratulując doskonałego występu, dziewczyny otrzymały nagrodę w wysokości 1 tys. zł.  Wcześniej Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano wsparła przygotowania  i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Celje w Słowieni.

Międzynarodowa Olimpiada CTIF to najbardziej prestiżowe zawody dla strażaków na całym świecie. Wydarzenie organizowane jest co 4 lata. W tegorocznej edycji zawodów, którą rozegrano od 17 do 24 lipca w Celje udział wzięli reprezentanci 20 państw.

Polskę na zawodach CTIF reprezentowało 14 drużyn pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz 3 drużyny Państwowej Straży Pożarnej.

Wspaniałe rezultaty osiągnęły dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice. Dzięki dobrym wynikom w ćwiczeniach bojowych i biegu sztafetowym uplasowały się na wysokim, 6. miejscu w Złotej Randze Medalowej. Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Lelek, Oliwia Kaleta, Lidia Racut, Wikoria Tyrała, Wiktoria Syrek, Zofia Job, Paulina Poseł, Martyna Chotowicka, Emilia Wojnowska, Barbara Szczęsny.

{"register":{"columns":[]}}