W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stypendia sportowe

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przyznał stypendia za osiągnięcia sportowe za rok 2023 w ramach środków finansowych z budżetu gminy.

Na tle murawy widać napis stypendia sportowe otoczony artykułami sportowymi z różnych dziedzin sportu

Stypendia sportowe mają na celu wspieranie rozwoju młodzieży szczególnie uzdolnionej sportowo.

Stypendium sportowe może otrzymać zawodnik klubu sportowego lub drużyny OSP działającej na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia. Stypendium może być przyznawane również uczniowi szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej, który osiągnął wysokie wyniki sportowe uczestnicząc w systemie rozgrywek organizowanych przez Związki Sportowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwową Straż Pożarną na odpowiednim szczeblu.

 

W roku bieżącym została złożona rekordowa ilość wniosków – 75 ,które obejmowały osiągnięcia w różnych dyscyplinach sportowych takich jak  piłka nożna , szermierka, piłka nożna kobiet, karate, mini siatkówka plażowa ,taniec sportowy ,skoki na ścieżce , skoki na trampolinie ,tenis stołowy a także powołania zawodników do Kadry Województwa Małopolskiego.

Wysokość  stypendium  jest uzależniona od rodzaju uzyskanych osiągnięć sportowych i wynosi 800 złotych lub 1500 złotych, natomiast dla najlepszego sportowca kwota stypendium zwiększona jest o 50%.

W roku 2024 przyznano 37 stypendiów po 1500 złotych oraz 37 stypendiów po 800 złotych .

Łączna wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację stypendiów sportowych wyniosła 87.350 złotych.

Z kolei członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych wykazali się osiągnięciami w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych , w tym  zdobycie I miejsca.

Ponadto zgodnie z regulaminem przyznawania stypendium co roku wybierany jest  najlepszy sportowiec  w gminie . Miano to w tym roku  przypadło dla  zawodniczki  za zdobycie m.in.  Pucharu Polski w skokach na ścieżce i trampolinie, zajęcie I miejsca w Mistrzostwach  Polski seniorów  w skokach na ścieżce i trampolinie, zajęcie I miejsca w Mistrzostwach  Polski juniorów  w skokach na ścieżce i trampolinie oraz zajęcie I miejsca w Pucharze Polski w skokach na ścieżce i trampolinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

{"register":{"columns":[]}}