W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Strażacy z czterech jednostek OSP odebrali sprzęt o wartości ponad 216 tys. zł

08.09.2023

31 sierpnia na terenie OSP w Barwałdzie Górnym odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i wyposażenia dla czterech jednostek OSP z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska. 

Przedstawiciele i członkowie OSP wraz z posłem i burmistrzem pozują do zdjęcia z nowym sprzętem, za nimi grafitowa fasada remizy strażackiej z dużymi brązowymi drzwiami.

Niezmiernie się cieszę, że mogę uczestniczyć w przekazaniu sprzętu, w którego uzyskaniu pomagał Zespół Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Na Was drodzy Druhowie, zawsze mogę liczyć, ale nie tylko ja, lecz i cała gmina Kalwaria Zebrzydowska. Mam nadzieję, że dzięki niemu będziecie mogli bezpiecznie pracować, a życie i mienie mieszkańców będzie na czas zawsze uratowane – mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

Sprzęt dla OSP dofinansowano w ramach „Ogólnopolskiego Programu Finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” z WFOŚiGW w Krakowie i NFOŚiGW:

  • OSP w Stanisławiu Dolnym otrzymało: radiotelefony, ubrania specjalistyczne, buty specjalne strażackie, rękawice specjalne oraz kominiarki strażackie niepalne na kwotę 18 026,80 zł, dofinansowanie wyniosło 6 659,10 zł.
  • OSP w Barwałdzie Górnym otrzymało: aparaty powietrzno nadciśnieniowe, maski do aparatu powietrznego z pokrowcem, butle do aparatu powietrznego, drabinę przenośną ratowniczą, agregat prądotwórczy na kwotę 50.000,00 zł, dofinansowanie wyniosło 18 431,99 zł.
  • OSP w Przytkowicach otrzymało: radiotelefony przenośne, radiotelefon przewoźny, aparat powietrzny nadciśnieniowy na kwotę 31 985,50 zł, dofinansowanie wyniosło 11 796,48 zł.
  • OSP w Brodach otrzymało: radiotelefony nasobne, ubrania specjalne, prądownicę na kwotę 18 936,72 zł, dofinansowanie wyniosło 7 808,57 zł.

Sprzęt dla OSP dofinansowany w ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska – Bezpieczny Strażak”:

  •  OSP w Brodach otrzymało dofinansowanie na doposażenie jednostki w pojazd typu QUAD wartość zadania 93 008, 94 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 44 250,00 zł. Dofinansowanie w ramach programu „Mały Strażak”
  • OSP Barwałd Górny otrzymało niezbędny sprzęt i modele szkoleniowe dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w kwocie 4.590,00 zł, dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 1 752,96 zł.

W przekazaniu sprzętu jednostkom OSP Stanisław Dolny, OSP Barwałd Górny, OSP Przytkowice, OSP Brody i MDP OSP Barwałd Górny o wartości 216 547,96 zł uczestniczył Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

{"register":{"columns":[]}}