W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Środowiskowy Dom Samopomocy ma już 3 lata

09.02.2024

W piątek 9 lutego Środowiskowy Dom Samopomocy świętował 3 rocznicę swojej działalności.

Z lewej strony mężczyzna w garniturze z czekiem o wartości 1000 złotych, po prawej stronie kobieta z koszem słodyczy.

Była to okazja, aby podziękować osobie, bez której nie udałoby się dokonać tego dzieła, a jest nim były Kalwaryjski Radny Robert Mikołajek, który ponad 8 lat temu wykonał ogromną pracę, wspierając rodziców w ich dążeniu do powstania takiego domu. Był on w Radzie Miejskiej głosem setek osób podpisanych na piśmie z prośbą o utworzenie takiego domu. Gdyby nie on, nie świętowalibyśmy dziś 3 urodzin tak prężnie i dobrze działającej placówki.
Jubileuszowy dzień rozpoczął się od Mszy Świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Wiesława Cygana w kościele parafialnym p.w. Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Następnie radosny czas świętowania kontynuowano w samej placówce. Nie zabrakło tortu urodzinowego i życzeń, które w imieniu lokalnego samorządu złożył Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty,  podziękował kierownikowi placówki Edycie Gurdek i personelowi za służbę, oddanie i pomoc potrzebującym wsparcia w opiece nad podopiecznymi ośrodka, wręczając symboliczny czek o wartości 1.000,00 zł.
ŚDS powstał dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które na powstanie placówki przeznaczyło ponad 2 mln zł z programu "Za życiem". Na 275 metrach kw. powstały 3 sale; sala do rehabilitacji, zaplecze kuchenne i socjalne, stołówka, gabinet lekarski i biuro.
Powstały w Kalwarii Zebrzydowskiej Środowiskowy Dom Samopomocy, jest wyrazem wieloletnich pragnień rodziców, mieszkańców i samorządowców. Niepełnosprawni mieszkańcy naszego terenu otrzymają niezbędne wsparcie społeczne, pozwalające zaspokoić podstawowe potrzeby życiowe, nauczą się samodzielności i wiary we własne możliwości, jednocześnie integrując się ze środowiskiem. Obecnie z opieki w placówce korzysta blisko 30 osób.

{"register":{"columns":[]}}