W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sołectwo Stanisław Dolny Dolany nagrodzone w konkursie "Małopolska Wieś 2023"

09.11.2023

Sołectwu Stanisław Dolny Dolany przyznano III miejsce w kategorii „Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2023”. Nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki w dniu 4 listopada odebrała Sołtys Ewa Pacut.

Sołtys Ewa Pacut stoi koło Wicemarszałka Łukasza Smółki trzymając oprawiony w ramę czek z napisem Małopolska Wieś 2023, w tle baner z logo instytutu rozwoju obszarów wiejskich oraz takim też napisem

W dniu 8 listopada, Sołtys Ewa Pacut przekazała na ręce Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab. inż. Augustyna Ormantego nagrodę wraz z podziękowaniami za wsparcie przy opracowaniu wniosku dla Stanisławia Dolnego Dolany.
W związku z otrzymaną nagrodą Województwo Małopolskie udzieliło Gminie Kalwaria Zebrzydowska pomocy finansowej z budżetu Województwa w formie dotacji celowej w kwocie 40 000,00 zł na realizację w 2023 r. w Sołectwie Stanisław Dolny zadania własnego Gminy.
Środki pozyskane przeznaczone są na remont placu zabaw przy Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży „Dolandia” w Stanisławiu Dolnym Dolany.
Konkurs „Małopolska Wieś 2023” przeznaczony był dla sołectw wiejskich i organizowany w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.
Celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców z jednoczesnym promowaniem dbałości o estetykę, kształtowanie krajobrazu wiejskiego, ładu przestrzennego i architektonicznego wsi oraz ochronę dziedzictwa kulturowego.
Zachęcamy inne Sołectwa do uczestnictwa w kolejnych Konkursach i sięgania po nagrody.

{"register":{"columns":[]}}