W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W gminie Kalwaria Zebrzydowska ruszyła sprzedaż węgla

24.11.2022

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje, że dzisiaj tj. 24.11.2022 r. ruszyła sprzedaż węgla mieszkańcom gminy.

Na węglu kartka z informacją, że węgiel został zakupiony z programu rządowego

1. Mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego i wniosek został pozytywnie zweryfikowany, będą w kolejności złożenia wniosków powiadamiani telefonicznie lub e-mailowo o terminie zgłoszenia się do Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej (pokój nr 16, II piętro) w celu dokonania płatności za węgiel.

2. Po otrzymaniu informacji, Wnioskodawca wpłaca na podany poniżej numer rachunku bankowego Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej kwotę należną za węgiel.

Dane do wpłaty:

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
ul. Mickiewicza 7
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
nr rachunku: 35 8119 0001 0000 0387 2000 1620

Przykład:

tytuł przelewu: węgiel orzech - 1,5 tony
Anna Nowak
34-130 Kalwaria Zebrzydowska ul. Słoneczna 1

5. Po zaksięgowaniu należności, Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wystawi BON, z którym Wnioskodawca uda się na właściwy skład węgla.

6. Po potwierdzeniu wydania węgla, BON zostanie za pośrednictwem składu, zwrócony do tut. Urzędu Miasta. Mieszkaniec nie będzie mógł sam wybrać składu - zostanie skierowany do konkretnego miejsca (będziemy starali się, aby był to skład położony najbliżej miejsca zamieszkania).

7. Węgiel może odebrać osoba, która złożyła wniosek o zakup lub inna osoba na podstawie pisemnego upoważnienia (do pobrania poniżej).

8. Przypominamy że:

  • Cena węgla dystrybuowanego przez Gminę wynosi 1800 złotych za 1 tonę.
  • Koszt transportu ze składu węglowego oraz dodatkową usługę - workowanie - pokrywać będzie mieszkaniec we własnym zakresie. Z informacji pozyskanych z składów węglowych wynika, że koszt usługi transportowej od 1 tony będzie wynosił 50 zł dla miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, Przytkowice, Leńcze natomiast dla pozostałych ościennych miejscowości z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska 70 zł. Dodatkowa usługa workowanie będzie wynosić 200 złotych.
  • Węgiel jest dostarczany z polskich kopalni: Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Zakupione przez Samorząd paliwo stałe składowane są w trzech składach węglowych na terenie naszej Gminy: w Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowicach i Leńczach.

Materiały

Upoważnienie do odbioru w paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego
upowaznienie​_odbior​_wegla.docx 0.01MB
{"register":{"columns":[]}}