W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rekordowa akcja charytatywna „Gramy dla Zosi”

23.09.2022

Pomimo, że pogoda nieco nie dopisała w czasie Wielkiego Turnieju Charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dopisali kibice Wisły Kraków i ludzie wielkiego serca. Konto Zosi zostanie zasilone kwotą 90.084, 80 zł. Jest to rekordowy wynik jaki udało się osiągnąć w historii akcji charytatywnych przeprowadzonych na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zdjęcie grupowe zawodników Wisły Kraków i Kalwarianki, wykonane na murawie stadionu.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji jednak plany  mocno zweryfikowała pogoda. Zgodnie z planem odbył się Turniej Charytatywny rozgrywany na Orliku. W turnieju fanklubów Wisły Kraków wygrała „Polonia  Przemyśl”, a w turnieju firm „Zielonka”. Warto zaznaczyć, że  wszystkie drużyny, które brały udział w turniejach wpisowymi wsparły Zosię. Jak zauważyli kibice turnieje stały na bardzo wysokim poziomie.

Tak jak zapowiadano meczem dnia było spotkanie Oldbojów Wisły Kraków z Oldbojami Kalwarianki wspieranych przez przyjaciół. Publiczność miała okazję zobaczyć ponownie na boisku braci Brożków, Wasilewskiego, czy też legendy klubu jak Marka Motykę czy Kazimierza Kmiecika. Spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 4:3.  

Nie mniejsze emocje jak turnieje wzbudziły licytacje prowadzone przez cały dzień, najwięcej emocji licytujących wywołały koszulki  Wisły Kraków, reprezentacji Polski czy też Roberta Kubicy, licytacje nie raz przekraczały 1 tys. zł. Licytowano również pióro Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.   

Organizatorzy przygotowali loterię fantową, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i Równie dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z okolicznościowymi pamiątkami z turnieju jak okolicznościowy szalik i smycze.  Zadbano też o małą gastronomię z daniem dnia jakim okazał się bigos.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Jarosławowi Królewskiemu oraz Alanowi Uryga za to, że od początku wspierają Zosie! Za ich zaangażowanie i poświęcony czas!  Dzięki Wam turniej mógł mieć miejsce! Dziękujemy grupie Starzy Bywalcy, za Wasze zaangażowanie i pomoc podczas wczorajszego wydarzenia. Chłopaki macie wielkie serducha – mówią organizatorzy i dodają Dziękujemy Panu Witoldowi Kozłowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego za Patronat Honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi”. Słowa uznania należą się też pani Danucie Kawa – radnej sejmiku Województwa Małopolskiego za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom, które brały udział w turnieju oraz drużynom Oldboys Wisła Kraków- Oldboys MKS Kalwarianka. Kochani dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom którzy wsparli rzeczowo i nie tylko, Zosie podczas turnieju!  Nie sposób Was tutaj wszystkich wymienić. Dziękujemy!

Dziękujemy za pomysł wczorajszego wydarzenia i osobom, którzy od kilku tygodniu poświęcali swój czas żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik!  Dziękujemy wolontariuszom którzy byli przez weekend i mimo złej pogody dzielnie zbierali pieniążki dla Zosi! Dziękujemy

Partnerem wydarzenia było: Województwo Małopolskie

Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie Bądźmy Razem, Ekipa Zosi, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka, Starzy Bywalcy.

 

{"register":{"columns":[]}}