W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstało centrum rekreacyjno-sportowe „Kalwarianka”

01.08.2022

Kalwaria Zebrzydowska ma obiekty sportowe, jakich zazdrości jej cały region! Każda osoba pojawiająca się na stadionie MKS „Kalwarianka” jest pod wrażeniem przemian jakie się tutaj dokonały. W sobotę dokonano otwarcia i poświęcenia obiektów sportowych po gruntownym remoncie.

Moment przecięcia wstęgi na obiekcie Kalwarianki, grupa osób przecinająca wstęgę.

Śmiało można powiedzieć, że obiekty  „Kalwarianki” to prawdziwy  raj dla osób uprawiających sport, każda aktywna osoba, lubiąca  i uprawiająca sport znajdzie tutaj coś dla siebie! Samorząd kalwaryjski od lat inwestuje w bazę sportową, wcześniej powstały nowe boiska sportowe w Zebrzydowicach, Brodach czy Leńczach, a obecna inwestycja w Kalwarii Zebrzydowskiej to przysłowiowa wisienka na torcie.  

Stadion „Kalwarianki” nie tak dawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną, z której korzystają od początku roku mieszkańcy. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz znany jest też z doskonałej bieżni lekkoatletycznej.

Najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50.  Na budynku pojawiło się nowe logo klubu i nazwa obiektu czyli „Kalwarianka”.

W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i sprzęcie tenisowym, który będzie można wypożyczyć.

Obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów,  jest tutaj 20  rowerów o różnych parametrach, z których będzie można korzystać.

To nie koniec atrakcji jakie tutaj znajdziemy, powstaje również ścieżka spacerowa, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II.

W czasie sobotniego otwarcia, podkreślano że wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę ok.  5 mln 500 tys. zł   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej  Premiera RP Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tys. zł.

Dlatego też w czasie oficjalnych przemówień podkreślono bardzo dobre relacje pomiędzy rządem a samorządem, co przełożyło się na pozyskanie dotacji. Znaczącą role w ich pozyskaniu odegrał Poseł RP Filip Kaczyński,  Radny Marcin Zadora, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Premier RP Mateusz Morawiecki, którym Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej złożył podziękowania.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do modernizacji tego miejsca, chciałbym podziękować. Dziękuje za pomoc w kreowaniu pozytywnych przemian Gminy Kalwaria Zebrzydowska.  Jako samorząd dziękujemy za udział w naszych przedsięwzięciach  oraz wsparcie i ofiarność. Mam nadzieję że, dotychczasowa współpraca zaowocuje i przyczyni się do dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny – mówił  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje Systematycznie inwestujemy w to  miejsce, tak aby tętniło sportowym życiem i stało się sportową wizytówką gminy.

Okolicznościowy list, który odczytał Poseł Filip Kaczyński  wystosował Premier  Mateusz Morawiecki, w którym przywołał wizytę w tym miejscu i decyzje jakie przyczyniły się do imponujących remontów w tym miejscu.

Przypomnijmy, że  na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki. Bez wątpienia będzie to sportowy doskonałe miejsce dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie.

Poświęcenia obiektów dokonał Biskup Robert Chrząszcz, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Senator RP Andrzej Pająk,  Danuta Kawa – Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Poseł RP Filip Kaczyński, Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Halina Cimer Małopolska Wicekurator Oświaty, Marcin Zadora Radny Rady Miejskiej.

Otwarcie obiektów wzbogacono o Święto Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej, na scenie wystąpił Bogusław Morka, Sarsa a także lokalni artyści. Miłym akcentem było uhonorowanie zawodników MKS Kalwarianka, którzy wywalczyli awans do IV ligi, poza słowami uznania Prezes klubu Piotr Zadora otrzymał z rąk Burmistrza symboliczny czek na kwotę 12.500 zł, a zawodnicy zaprezentowali się w nowych strojach z nowym logo MKS „Kalwarianka” nawiązującym do 100-lecia klubu przypada na przyszły.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}