W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powstaje centrum rekreacyjno-sportowe „Kalwarianka”

13.05.2022

To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport. Stadion „Kalwarianka” niedawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną. Obecnie trwa przebudowa bazy noclegowej, a także przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Na zdjęciu widoczny budynek MKS "Kalwarianka" o szarej elewacji. Widoczne rusztowania i prace budowlane prowadzone przez budowlańców.

Obecnie najważniejszą inwestycją prowadzoną na obiektach sportowych stanowi przebudowa, nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku zostanie zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50 miejsc.

Na każdym, kto śledzi prace w budynku klubowym wrażenie już robi widok jaki będzie się  rozpościerał z pokoi hotelowych, a także w pomieszczeniu przeznaczonym na salę konferencyjną i działalność gastronomiczną.

Na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki, w sąsiedztwie powstaje nowa ścieżka spacerowa, będzie nowy kort tenisowy i wypożyczalnia  rowerów. Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to sportowy raj dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie

Zakres robót obejmuje: - roboty rozbiórkowe, - nadbudowa budynku wraz z klatką schodową, - przebudowa wybranych  pomieszczeń na parterze i I piętrze, - wykonanie szybu windowego, - wykonanie platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych, - wykonania instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej, - wykonanie instalacji elektrycznej.

Wartość robót wg zawartej umowy z wykonawcą i aneksami do umowy wynosi 3 mln 108 tys.  złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie.

Powody do radości będą mieli mieszkańcy lubiący i uprawiający tenis ziemny czy kolarstwo.

W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” trwa przebudowa kortów tenisowych, powstanie tu zupełnie nowa  nawierzchnia poliuretanowa, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i infrastrukturze sportowej.

Zakres robót obejmuje między innymi: - roboty rozbiórkowe, - budowę drenażu kortu tenisowego,  - wykonanie nawierzchni poliuretanowej, - montaż ogrodzenia, - montaż siedzisk, - wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, - wyposażenie, - montaż oświetlenia. Przebudowa wyniesie  942 tys. złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie w kwocie 759 tys. zł z budżetu państwa z rezerwy ogólnej  Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Także tutaj na „Kalwariance”  będzie można wypożyczyć rower, powstaje właśnie budynek wypożyczalni rowerów, w którym znajdzie się około 20 rowerów o różnych parametrach dla dzieci i dorosłych.

{"register":{"columns":[]}}