W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe książki w Bibliotece dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa

Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej pozyskała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa z zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz. 2.0”

Kwota dofinansowania to 16 638,00 zł. Dzięki dotacji księgozbiór Biblioteki wzbogaci się o nowe pozycje dla dzieci i dorosłych Wkrótce nasi czytelnicy w Kalwarii i Filiach w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym, będą mieli dostęp do nowych książek.

Zakup „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Logotypy projektu

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 to największy, z uwagi na skalę oddziaływania finansowego, program wieloletni Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. W koordynację zaangażowane są trzy narodowe instytucje kultury: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury oraz Departament Programów Nauczania i Podręczników MEiN, które będą odpowiadać za realizację wyznaczonych priorytetów.

Biblioteka Narodowa realizuje Priorytet 1. Poprawa oferty bibliotek publicznych mający na celu zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz rozwój ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

Budżet NPRCz 2.0 to ponad miliard złotych na wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacniane roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Jest kontynuacją programu z lat 2016- 2020.

 

Źródło: bn.org.pl

{"register":{"columns":[]}}