W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe drogi gminne w Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym

05.05.2022

W ostatnich dniach zakończono prace związane z przebudową dróg gminnych w Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym o łącznej długości 2 km. Droga w Stanisławiu Dolnym „Czerna” zyskała zupełnie nowy wygląd, a droga gminna w Przytkowicach „Wały” stała się bardziej bezpieczna.

Droga gminna w Stanisławiu Dolnym po przeprowadzonej modernizacji. W centralnym miejscu drga asfaltowa, po lewej chodnik z kostki brukowej, w oddali samochód i zabudowania.

Remonty dróg gminnych na terenie Przytkowic - „Wały” i Stanisławia Dolnego – „Czerna”,  pokazują, że samorząd kalwaryjski systematycznie prowadzi modernizację  dróg w poszczególnych sołectwach.

Warto dodać, że w ramach programów rządowych, tylko w ostatnich latach, Gmina Kalwaria Zebrzydowska pozyskała łączną kwotę dofinansowania z budżetu państwa w wysokości: 5 mln 838 tys.  zł dzięki której, możliwe było podjęcie do realizacji  wielu zadań drogowych na terenie miejscowości: Kalwaria Zebrzydowska, Zebrzydowice, Stanisław Dolny, Przytkowice i Leńcze.

Remont drogi gminnej w miejscowości Stanisław Dolny w przysiółku „Czerna” na odcinku 500 metrów, obejmował przebudowę jezdni, budowę chodnika, budowę  poboczy,  wykonano również kanalizacje deszczową i urządzenia odwadniające drogę, wykonano też remont zjazdów i przepustów. Ten odcinek drogi zmienił swój wygląd, zyskali nie tylko kierowcy ale i piesi.

Całkowita wartość wykonanych robót wyniosła: 732 tys. zł. Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach złożonego wniosku otrzymała dofinansowanie na poziomie 55% w ramach Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg  na kwotę 381 tys. zł.

Natomiast remont drogi gminnej w Przytkowicach w przysiółku „Wały” na odcinku 1 km 500 m. objął: przebudowę jezdni, przebudowy pobocza, budowy zatok mijankowych, remontu i budowy urządzeń odwadniających drogę, montażu urządzeń organizacji ruchu i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Droga została poszerzona, tym samym stała się bardziej bezpieczna.

Całkowita wartość robót wyniosła: 1 mln 583 tys. zł, a tę inwestycję Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dofinansowanie w wysokości 55%  w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie  798 tys. zł.

Wykonawcą obu odcinków było  Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo ¬- Mostowe "DROG ¬- BUD" ze Spytkowic, warto podkreślić, że prace zostały wykonane przed terminem.

W ubiegłym tygodniu dokonano odbioru prac w którym uczestniczyli m.in. samorządowcy: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej Mirosław Faber, Robert Rudecki, Wiesław Rudecki, sołtysi Grażyna Opyrchał i Kazimierz Targosz, którzy w imieniu  lokalnej społeczności dziękowali za wykonane prace.

 

{"register":{"columns":[]}}