W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Majówka Charytatywna z patronem, zagrają „Baciary”

16.05.2023

W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się wydarzenie jakiego jeszcze w tym mieście nie było. 27 maja zorganizowana zostanie Majówka Charytatywna z Patronem Św. Janem Pawłem II „Wszystkie dzieci nasze są”, gwiazdą dnia będzie zespół „Baciary”. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. W ciągu całego będzie trwała zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

Plakat informujący - Majówka Charytatywna z patronem, zagrają „Baciary”

Głównym organizatorem majówki jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.  Współorganizatorem wydarzenia -  Gmina Kalwaria Zebrzydowska, partnerami - Gmina Stryszów i Gmina Sułkowice.

Będzie to wydarzenie jakiego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych, będą dmuchańce, animacje, bumper Ball, malowanie twarzy, warkoczyki,  wesołe miasteczko – to wszystko bezpłatnie.  Dla starszych przygotowaliśmy grill, ciepłe dania a dla wszystkich loterie fantowa i oczywiście licytacje – mówi Tomasz Baluś prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II i dodaje Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyła dobra muzyka, a gwiazdą dnia będą Baciary, które wystąpią o godz. 16:00. Zapraszamy  całe rodziny!

W czasie całego dnia wolontariusze będą kwestować na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska i okolicy.

Zbiórka datków obywać się będzie na rzecz dzieci i młodych, którzy potrzebują kosztownych operacji i rehabilitacji. Zostaną przygotowane cegiełki wsparcia w kwocie 20 zł,  wstęp na to wydarzenie dla dzieci jest bezpłatny, dodatkowo dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie będzie miało również wymiar edukacyjny i wychowawczy.

Bez wątpienia największą atrakcją będzie stanowił występ zespołu „Baciary”, zaplanowany na godz. 16:00 właśnie ich występ zadbano już blisko rok temu. Zespół ten ma duże grono fanów i zapewne ich koncert przyciągnie na stadion Kalwarianki wielu mieszkańców.

Równie ciekawie prezentuje się cały dzień 27 maja, start imprezy zaplanowano na godz. 14:00, wtedy też zostanie otarte wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami dla dzieci. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół „Promyki Krakowa” grają i śpiewają  muzykę ludową, popularne pieśni, utwory okolicznościowe i kościelne. Propagujemy polską muzykę, występując w tradycyjnych krakowskich strojach.

Wśród występujących na scenie nie może zabraknąć młodej i zdolnej wokalistki z naszego terenu. O godz. 15:00 wystąpi Gabi Katzer z zespołem, będzie okazja by posłuchać Gabi na żywo.

W tym dniu także kibice piłkarscy powinni tłumnie przybyć na stadion, bowiem Kalwarianka notuje ostatnio doskonała passę. W tym dniu o gidz. 18:00 odbędzie się mecz IV ligi  MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka.

Po emocjach sportowych na scenie zagości Lidia Jazgar z zespołem Galicja. Koncert niejako jest odpowiedzią na ostatni doskonały i poruszający występ Lidii Jazgar jaki miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Wówczas każdy kto go  wysłuchał  był zachwycony i pytał o kolejny występ doskonałej wokalistki w Kalwarii Zebrzydowskiej dla szerokiej publiki. Pieśni nawiązywać będą do patrona Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II i pochodzić będą z albumu „Ale nam się wydarzyło”

Zamknięciem dnia będzie wstęp duetu „Jacek i Placek” czyli Jacek Dewódzki – były gitarzysta zespoły „Dżem” i Paweł Nawrocki wokalista zespołu „Alergen”. Panowie mocnym  rockowym akcentem zakończą pełen wrzeń dzień. Ich występ jest możliwy dzięki wsparciu firmy „Domeno”.

Zapraszamy na Majówkę w sobotę 27 maja 2023 r. na stadionie MKS Kalwarianka

Plan dnia:
14:30 – Promyki Krakowa
15:00 – Gabi Katzer z zespołem
16:00 – Zespół „Baciary”
18:00 – Mecz MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka
20:00 – Lidia Jazgar z zespołem
21:00 – Jacek i Placek  

Atrakcje dla dzieci:
dmuchańce,
animacje, bumper ball
wesołe miasteczko,
loteria fantowa

Grill bar
ciepłe dania, kiełbaski
dziczyzna

 

{"register":{"columns":[]}}