W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Koncert Małej Armii Janosika

22.08.2022

W sobotni wieczór na Placu Rajskim Sanktuarium Kalwaryjskim, wystąpiła „Mała Armia Janosika”. Koncert był dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II w 20. rocznicę jego II Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ojciec Święty sprawował wtedy ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi. Gmina Kalwaria Zebrzydowska i Klasztor oo. Bernardynów wspólnie zorganizowali koncert, który wszystkich zachwycił.

Zdjęcie zespołu Małej Armii Janosika. Na oświetlonej scenie ponad 150 wykonawców w strojach góralskich.

19 sierpnia 2022 roku minęło 20 lat od II Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ojciec Święty sprawował wtedy ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi. Koncert nawiązywał do tej rocznicy i był hołdem złożonym Janowi Pawłowi II.
W czasie  koncertu nie zabrakło utworów góralskich, religijnych - ulubionej pieśni Papieża „Barki”,  czy też wiązanki legionowej i znanym wszystkim popularnych polskich piosenek jak „Parostatek”, „Szczęśliwej drogi już czas” co świadczy o wyjątkowym bogactwie i wszechstronności muzycznej zespołu.  
Koncertowi Małej Armii Janosika towarzyszyły fragmenty najważniejszych homilii Jana Pawła II oraz wspomnienia jego pielgrzymek do Polski, odczytano fragmenty „Tryptyku Rzymskiego.
Można powiedzieć, że w  tym koncercie było wszystko, zaczynając od modlitwy, poprzez doskonale wykonane utwory, radość wykonawców, grę świateł, a kończąc na zachwycie publiczności. Największa góralska kapela w naszym kraju porwała swoim występem kilka  tysięcy widzów zgromadzonych przed Bazyliką.

Mała Armia Janosika to największa góralska kapela w Polsce, licząca obecnie 180 osób w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Zespół znany jest zarówno w kraju, jak i za granicą, a oprócz repertuaru folklorystycznego wykonuje też utwory rozrywkowe, patriotyczne i religijne.

Patronat Honorowy nad koncertem objął Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski,  Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie, a partnerem Energylandia.

 

Materiały

Galeria FOTO

Wideo

{"register":{"columns":[]}}