W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz kapłaństwa ks. Wiesława Cygana

22.05.2023

W czasie niedzielnej Mszy Świętej jubileusz 40-lecia kapłaństwa obchodził Ksiądz Kanonik Wiesław Cygan – Proboszcz Parafii w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie homilii Ksiądz Prałat Stefan Misiniec przybliżył kapłański życiorys księdza proboszcza.

Proboszcz Wiesław Cygan w ornacie w kolorze ecru stoi zamyślony ze złożonymi do modlitwy rękami, przed nim mikrofon, za nim fragment ołtarza udekorowanego białymi liliami

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zwrócił się do czcigodnego Jubilata w okazjonalnym liście z gratulacjami oraz życzeniami. Burmistrz z okazji niecodziennej uroczystości życzył szanowanemu Jubilatowi wielu łask od Boga w kierowaniu owczarnią Pana i szerzeniu Dobrej Nowiny. Ponadto zwrócił się z podziękowaniem oraz nieocenioną wdzięcznością za współpracę instytucjonalną i personalną m.in. za pracę duszpasterską i coroczną kolędę w Urzędzie Miasta, za przedsięwzięcie, jakim była organizacja alternatywnej drogi na cmentarz oraz za przewodniczenie grupie modlitewnej w intencji rodzin, Ojczyzny oraz Kościoła.

Dziękujemy Księdzu Wiesławowi za posługę w kalwaryjskiej parafii życząc wielu lat w zdrowiu, z opieką Boga i wśród życzliwych osób. Szczęść Boże!

{"register":{"columns":[]}}