W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gala Edukacyjna

19 czerwca odbyła się Gala Edukacyjna. Najzdolniejsi uczniowie ze wszystkich szkół gminnych otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczniów do otrzymania nagród nominowali dyrektorzy poszczególnych szkół.

Na scenie stoją nagrodzeni uczniowie ze szkół z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska wytypowani przez Dyrektorów poszczególnych szkół za największe osiągnięcia

Jak podkreślano wyróżnieni uczniowie nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, większość z nich rok szkolny zakończyła ze średnią powyżej 5,0, ale też odznaczają się bardzo dobrymi wynikami sportowymi i artystycznymi, angażują się również w działalność charytatywną. Są wśród nich laureaci olimpiad i konkursów wojewódzkich.

Dyrektorzy szkół przedstawiając uczniów w szczególny sposób chcieli zaznaczyć że, stanowią oni przykład godny do naśladowania wśród rówieśników.

Gala Edukacyjna była także okazją do podziękowań dla całej kadry nauczycielskiej, pracowników administracji szkolnej i pracowników Ośrodka Administracyjnego Szkół Samorządowych, które przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda oraz Burmistrz Miasta Tadeusz Stela, dziękując za wkład włożony w wychowywanie młodego pokolenia.

W sposób szczególny podziękowano za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Pani Jadwidze Rusin – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Mari Konopnickiej w Zebrzydowicach. oraz dwóm Paniom z kadry nauczycielskiej, które również zakończyły swoją pracę zawodową i przechodzą na zasłużoną emeryturę.

Podczas inauguracyjnej Gali Edukacyjnej zostały także wręczone puchary dla najbardziej usportowionych szkół w Gminie Kalwaria Zebrzydowska w roku szkolnym 2023/2024, które klasyfikowały się następująco:

I miejsce Zespół Szkół  nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Stanisławiu Dolnym

III miejsce Szkoła Podstawowa w Brodach

Podziękowania zostały również przekazane na ręce koordynatora sportu szkolnego Jacka Korczaka za pracę i zaangażowanie w pracy z dziećmi w roku szkolnym 2023/2024.

Galę Edukacyjną, swoimi występami uświetnili uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Tadeusz Stela, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hebda, Przewodnicząca i Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Radna Ewa Pacut oraz Radny Łukasz Dragan.

 

{"register":{"columns":[]}}