W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”.

Na zdjęciu widać wstęgę biało-czerwoną oraz napis Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składamy najlepsze życzenia wszystkim samorządowcom szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.  

Drodzy radni i sołtysi, Państwa podpowiedzi, dialog z mieszkańcami, każde przedsięwzięcie, służące pomyślności Naszych lokalnych wspólnot – jest wkładem w budowę silnej i dostatniej Małej Ojczyzny. Dziękujemy każdemu z Was, że swoim talentem, kreatywnością, zaangażowaniem i pracą służycie Gminie Kalwaria Zebrzydowska i jej Mieszkańcom.
Ze słowami podziękowań zwracamy się także do instytucji gminnych, do pracowników urzędów gminnych, powiatowych i marszałkowskich, dziękując za pracę dla wspólnego dobra.  

Samorząd terytorialny współtworzy władzę publiczną. Dla jego funkcjonowania wielkie znaczenie ma zasada pomocniczości. Stąd  wynika postulat równowagi i wzajemnego poszanowania swoich kompetencji przez władzę samorządową i centralną. Obie są filarami Państwa, obie mają na celu publiczne dobro.

Zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa i najlepiej służy obywatelom. W ostatnich latach w Kalwarii Zebrzydowskiej możemy tego doświadczyć, bardzo dobrej współpracy na linii rząd – samorząd. Dziękujemy za wszelką pomoc, którą otrzymujemy ze strony władz rządowych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wysiłek wkładany w pracę ofiarowaną lokalnej społeczności i życzymy wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela

Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hebda

{"register":{"columns":[]}}