W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dystrybucja węgla przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska

24.05.2023

W związku z załamaniem się rynku paliw stałych w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty podjął decyzję o przystąpieniu do rządowego programu dystrybucji węgla. Gmina Kalwaria Zebrzydowska w przeciągu prawie pół roku dostarczyła węgiel dla gospodarstw domowych.

Plansza informacyjna - Dystrybucja węgla przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska

Gmina Kalwaria Zebrzydowska podpisała umowę z TAURON Wydobycie S.A. i tym samym rozpoczęła realizację zadania dystrybucji węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez gospodarstwa domowe.

Zakupiony węgiel pochodził z polskiej kopalni „JANINA” w Libiążu.

Cena węgla dystrybuowanego przez Gminę wynosiła 1800 złotych za 1 tonę.

Rozdystrybuowano węgiel w sortymencie: kostka, orzech, groszek II Jaret. Zakupione przez Samorząd paliwo stałe składowano na trzech składach węglowych na terenie naszej Gminy: w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Kolejowej, w Przytkowicach i w Leńczach.

Na dzień 30.04.2023 r. do Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wpłynęło łącznie 1140 wniosków o zakup preferencyjny węgla. Węgiel trafił do ponad 800 gospodarstw domowych.

W trakcie realizacji całego zadania, Gmina zakupiła od TAURON Wydobycie S.A., a następnie sprzedała mieszkańcom łącznie 1.833,18 ton węgla.

{"register":{"columns":[]}}