W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dotacja w wysokości 1 mln 544 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej

20.01.2023

Kolejna pula środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych w zakresie gospodarki wodno-ściekowej trafi do Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.o w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał dotację w wysokości 1 mln 544 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z siecią wodociągową w rejonie ulic Błażkówka i Kościuszki oraz budowę sieci wodociągowej w rejonie ulicy Sowińskiego

Zdjęcie grupowe z wręczenia dotacji w wysokości 1 mln 544 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Stoją wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa i radny województwa Stanisław Bisztyga

19 stycznia 2023 r. wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa i radny województwa Stanisław Bisztyga przekazali na ręce Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego oraz Prezes Zarządu Bożeny Mróz-Tumidajskiej promesę gwarantującą przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację zadanina pn. budowa kanalizacji sanitarnej wraz siecią wodociągową w rejonie ul. Błażkówka i T. Kościuszki oraz budowa sieci wodociągowej w rejonie ul. Sowińskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w gm. Kalwaria Zebrzydowskiej – ETAP I”.

Beneficjantem udzielonego wsparcia jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Na realizację inwestycji Spółka otrzyma środki w kwocie ponad 1 mln 544 tys. zł w ramach pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zadanie obejmuje budowę ponad 1,2 km kolektorów oraz przebudowę ponad 0,5 km sieci wodociągowej na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska. Planowany termin rozpoczęcia robót to II kw. 2023 r.  

 

{"register":{"columns":[]}}