W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Badania ankietowe w roku 2024

31.01.2024

W 2024 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe.

Logo Urzędu Statystycznego w Krakowie, symbol zielonego trójkąta wpisanego w granatowe koło

Badania realizowane są zarówno metodą wywiadu telefonicznego, jak i bezpośredniego przez pracowników urzędu (ankieterów i teleankieterów statystycznych) w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych, punktach usługowych, targowiskach oraz na przejściach granicznych. Każdy z ankieterów posiada legitymację wydaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Pozyskane w badaniach dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i dane osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Ankieterzy Urzędu Statystycznego w Krakowie przez cały 2024 rok będą realizować wśród mieszkańców gmin badanie budżetów gospodarstw domowych. Badanie to trwa nieprzerwanie od 1967 roku i dostarcza niezwykle istotnych informacji na temat poziomu życia gospodarstw domowych w Polsce. Co miesiąc do udziału w badaniu zaproszonych jest na terenie województwa małopolskiego ponad 180 gospodarstw domowych spośród 50 wylosowanych gmin naszego województwa.

Materiały

Badania ankietowe w Małopolsce (https://krakow.stat.gov.pl/badania-ankietowe-w-malopolsce/)
{"register":{"columns":[]}}