W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel do osób korzystających z wody miejskiej

27.06.2022

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza i bardzo dużymi poborami wody z miejskiej sieci wodociągowej zwracamy się z apelem o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą pitną.

Na tle niebieskiego nieba i słońca termometr rtęciowy wskazujący ponad 40 stopni Celsjusza

Nie należy używać wody z miejskiej sieci wodociągowej do mycia samochodów, placów, podlewania trawników i ogrodów oraz napełniania basenów. Jednocześnie przypominamy, iż hydranty stanowią źródło wody jedynie do celów ppoż. Korzystanie i pobór wody z hydrantów do innych celów jest zabronione. Nielegalny pobór wody z gminnego hydrantu podlega karze grzywny.

Zmniejszają się zasoby oraz wydajność systemu wodociągowego eksploatowanego przez MZWiK Sp. z o.o. W godzinach wieczornych obserwujemy ponad dwukrotnie większe zużycie wody na terenie naszej gminy, co powoduje przeciążenia i spadki ciśnienia w sieci. Ze względu na trudną sytuację liczymy na wyrozumiałość i przestrzeganie ww. zaleceń przez naszych odbiorców - od tego uzależniona jest ciągłość dostaw wody w Gminie Kalwaria Zebrzydowska.

{"register":{"columns":[]}}