W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

18 maja - rocznica urodzin Karola Wojtyły

18.05.2023

Papież Jak Paweł II w białej sutannie z czerwoną mozzetą (pelerynką) na ramionach, zamyślony, z dłonią uniesioną do twarzy, spogląda w dal; za nim bordowa pofalowana tkanina

Dziś mija 103. rocznica urodzin Karola Wojtyły, arcybiskupa krakowskiego, kardynała, papieża Jana Pawła II, świętego Kościoła katolickiego. Dla rodaków to papież Polak, dla świata – pielgrzym pokoju i wolności, papież ubogich, orędownik dialogu, papież młodzieży i miłośnik kultury, dla miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – Patron i orędownik w niebie.

W czasie pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu 1991 r., będąc przejazdem w drodze do Wadowic, Papież Jan Paweł II zatrzymał się na rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej i wygłosił pamiętne słowa: „Dziś na krótko się tu zatrzymuje, ale tutaj moje serce pozostało na zawsze”.

W dniu rocznicy papieskich urodzin rozważmy Jego przesłanie, jakie przez 27 lat pontyfikatu kierował do rodaków, oraz słowa wygłoszone w czasie wizyt w Kalwarii Zebrzydowskiej.

{"register":{"columns":[]}}