W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

10 lecie Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” w Barwałdzie Średnim

23.03.2022

Uroczystą Mszą św. w kościele pw. św. Erazma w Barwałdzie Dolnym rozpoczęły się obchody 10 lecia Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” w Barwałdzie Średnim.

Zdjęcie grupowe Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” w Barwałdzie Średnim. Na pierwszym planie Burmistrz Miasta.

Mszę św. koncelebrowaną przez ks. Wiesława Widucha – proboszcza parafii w Barwałdzie Dolnym, ks. Tadeusza Porzyckiego i ks. Eugeniusza Dziedzica uświetnił śpiew Chóru Męskiego ze Stronia. Druga cześć uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej w Barwałdzie Średnim.

Warto odnotować, że KGW Swojskie Klimaty z Barwałdu Średniego powstało z inicjatywy sołtysa Pawła Odrobiny. Działa od 2012 roku, obecnie zrzesza 22 osoby.

W okresie minionych 10 lat KGW wielokrotnie reprezentowało Gminę Kalwaria Zebrzydowska podczas wszelakich uroczystości i imprez gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Ponad to KGW brało udział w uroczystościach religijnych, udzielało się w działalności charytatywnej i kulturowej współpracując z lokalnymi stowarzyszeniami i fundacjami.

Realizowało wszelakiego rodzaju granty, dzięki którym można było zorganizować warsztaty kulinarne i artystyczne, zarówno dla członków koła jak i dla lokalnej społeczności. W ubiegłym roku Panie wzięły udział w I edycji Festiwalu Polska Od Kuchni, dochodząc do finału, który odbył się w Warszawie. W tym roku ponownie zakwalifikowały się do udziału w II edycji Festiwalu Polska Od Kuchni i dotarły już do etapu wojewódzkiego w czterech konkurencjach.

Gratulacje Paniom, wraz z okolicznościowymi dyplomami i prezentami na ręce Prezes Koła Agaty Leja, złożyli Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty oraz Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek. Prezes Fundacji Dziedzictwo Halina Cimer przesłała list gratulacyjny dla koła. Ponad to wśród zaproszonych i przybyłych gości byli: Radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 w Barwałdzie Średnim Bernadeta Kalęba – Żołnierek, Sołtys Paweł Odrobina, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz przyjaciele i sympatycy.

Nie mogło zabraknąć podziękowań, jakie złożyła Pani Prezes wszystkim wspierającym przez ten czas działalność Koło Gospodyń, wśród których należy wymienić między innymi: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Radę Sołecką Barwałdu Średniego, Kółko Rolnicze w Barwałdzie Średnim, Stanisława Szpaka oraz darczyńców którzy pragnęli zachować anonimowość.

Tekst i foto:. Andrzej Famielec

Materiały

Galeria FOTO -
{"register":{"columns":[]}}