W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Zamarskie Biesiadowanie” już w najbliższą niedzielę

Plakat „Zamarskiego Biesiadowania”. Na plakacie kwietne ozdobniki i dwie fotografie: fontanny solankowej w parku i Zespołu Regionalnego „Brenna”. Na Zamarskie Biesiadowanie zapraszają Rada Sołecka, Sołtys Zamarsk, Koło Gospodyń Wiejskich w Zamarskach i Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam w niedzielę 26 września 2021 o godzinie 15.00 na „Zamarskie Biesiadowanie”, połączone z odsłonięciem gwiazdy w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej. Tym razem uhonorujemy założyciela i patrona Zespołu Regionalnego „Brenna” Pana Józefa Macha. Tego dnia również uroczyście otworzymy Fontannę Solankową w zamarskim Parku. W programie imprezy między innymi występy Zespołu Regionalnego „Brenna” oraz „Kapeli Pana Janka”. Nie zabraknie strefy kulinarnej z pysznymi plackami z blachy od Pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz kołaczy. Fontanna Solankowa w Zamarskach powstała z wyodrębnionych środków Funduszu Sołeckiego 2021, wzmocnionych środkami z Konkursu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Inicjatywa Sołecka 2021” oraz z budżetu Gminy Hażlach. Jednak bez wielkiego zaangażowania zamarskich społeczników, inwestycja w ogóle by nie powstała. Mieszkańcy sami przygotowali teren pod budowę, wykonali fundamenty, wybrukowali teren oraz zamontowali ławki i ozdobne ścianki. Kolejny raz Zamarski udowodniły, że wspólnymi siłami można osiągnąć więcej.   

Sołtys Sołectwa Zamarski  
Klaudiusz Zawada

Zdjęcia (1)