W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Punkt Informacji Turystycznej

Dom Przyrodnika w Hażlachu

Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w Domu Przyrodnika w Hażlachu, powstałym w ramach projektu „Wędrówki Doliną Olzy/Toulky údolím Olše“, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Liderem projektu była Gmina Hażlach, zaś jej partnerem Muzeum Těsinska w Czeskim Cieszynie, które przeprowadziło rewitalizację Archeoparku w Kocobędzu-Podoborze.

PIT funkcjonuje w ramach Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej,  wdrażanego od 2010 roku przez Śląską Organizację Turystyczną oraz beneficjentów, między innymi Gminę Hażlach i Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”. Do 2020 roku znajdował się w lokalu ówczesnego Gminnego Centrum Informacji w budynku Urzędu Gminy Hażlach przy ulicy Głównej 57. W Domu Przyrodnika turyści i zwiedzający mogą otrzymać darmowe materiały informacyjne, w tym mapy, foldery i broszury. Można je odbierać wyłącznie osobiście, ich wysyłka nie jest prowadzona.

Kontakt: 

Dom Przyrodnika

Plac imienia profesora Wiktora Wawrzyczka

ulica Główna 2

43-419 Hażlach

telefon 576 542 444

www.domprzyrodnika.pl

e-mail: domprzyrodnika@hazlach.pl

{"register":{"columns":[]}}