W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Więcej środków dla klubów sportowych

Kwota dotacji na sport w gminie Hażlach w roku 2021

Ponad 15% więcej niż w roku ubiegłym – czyli 191 tys. zł – otrzymają w 2021 roku na swoją działalność kluby sportowe z terenu gminy Hażlach. Jeśli uwzględnimy dotację rzeczową, to mówimy już o kwocie prawie 230 tys. zł. Do tego należałoby dodać jeszcze środki pochodzące z Funduszu Sołeckiego bądź Inicjatywy Sołeckiej – wtedy będziemy mieć pełny obraz wsparcia.

Zamieszczony wykres pokazuje, że w miarę możliwości staramy się zwiększać wsparcie finansowe dla naszych klubów. Krótko mówiąc, inwestujemy w naszą młodzież, zapewniając jej możliwość realizacji własnych pasji i zainteresowań. Oczywiście wszystkiego tego by nie było, gdyby nie działacze-społecznicy. To oni są filarem i motorem działań. Bez nich nie dalibyśmy rady! W tym miejscu dziękuję Im za owocną współpracę!!!

W 2021 roku LKS Olza Pogwizdów otrzyma 49 tys. zł na realizację zadania pod nazwą „Żyj zdrowo na sportowo – regularne zajęcia sportowe dla mieszkańców Pogwizdowa w dyscyplinach sportowych piłka nożna oraz siatkówka, udział drużyn LKS Olza Pogwizdów w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Podokręg Skoczów oraz turniejach letnich oraz halowych na terenie Polski, organizacja halowych turniejów w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży”. 47 tys. zł trafi do LKS Victoria Hażlach z przeznaczeniem na dofinansowanie startu w rozgrywkach piłkarskich. Taką samą kwotę otrzyma LKS Błyskawica Kończyce Wielkie, również na dofinansowanie udziału drużyn tego klubu w rozgrywkach piłkarskich. LKS Rudnik może liczyć na wsparcie w wysokości 23 tys. zł. Z kolei UKS Nakano Pogwizdów, którego reprezentanci mogą pochwalić się licznymi zdobyczami medalowymi, otrzyma 25 tys. zł, co pozwoli klubowi dalej popularyzować judo i ju-jitsu wśród dzieci i łowić kolejne talenty na miarę mistrzów Polski i Europy!

Na zakończenie zachęcam do głosowania na „naszych” w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca, Drużynę, Trenera Powiatu Cieszyńskiego, organizowanym przez tygodnik „Głos Ziemi Cieszyńskiej”.

Zdjęcia (1)