W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wędruj szlakiem za Kicakiem!

Na pierwszym planie słupek z tabliczką z Kicakiem. Na drugim planie zabytkowy kościół drewniany w Zamarskach

Lokalne Partnerstwo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, zawiązane w Gminie Hażlach w 2018 roku, rusza z kolejnymi działaniami! Dzięki zdobytej dotacji – w wysokości 20 000 zł – możliwa jest kontynuacja projektu pod nazwą „Gminnym szlakiem z Kicakiem”.

Tym razem partnerzy zachęcą mieszkańców i turystów do odnalezienia wszystkich kicakowych tabliczek – a jest ich prawie 100 – rozsianych po całej gminie. W realizacji zadania ma pomóc między innymi nowo powstała strona internetowa, która będzie połączona z mapą Google. Warto dodać, że każdy, kto przemierzy kicakowy szlak, ma szansę wygrać różnorakie gadżety – chusty, torby, kolorowanki itp.

W ramach projektu zostaną także nagrane filmiki promujące poszczególne sołectwa. Oprowadzi po nich gminna maskotka – Kicak. Dzięki projektowi ,,stelaki” oraz goście przyjrzą się ciekawym, pełnym pasji i talentów osobowościom z Gminy Hażlach. Na zakończenie projektu zaplanowano Kino Plenerowe w Parku w Zamarskach.

Wszelkie działania uda się zrealizować tylko dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich organizacji społecznych w Gminie Hażlach (KGW, OSP, LKS, Stowarzyszenia itp.), Sołtysów, Rad Sołeckich oraz wsparciu Wójta i Urzędu Gminy.

Projekt „Wędruj szlakiem za Kicakiem” Lokalnego Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.

Lokalne Partnerstwo PAFW w Gminie Hażlach: Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, Grażyna Krehut.

Partnerzy Projektu: Stowarzyszenie Nasza Wieś Kończyce Wielkie, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku, Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}