W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie hażlaskiej „pszczelej rodziny”

Pamiątkowa fotografia uczestników spotkania. Zebrane osoby, w tym kilkoro dzieci, pozują ustawieni w podkowę na polanie. Wokół zadrzewiony teren pasieki.

Koła Pszczelarzy w Hażlachu, należące do Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „Bartnik”, podsumowało we wrześniu tegoroczny sezon pszczelarski. Członkowie gminnego Koła, ich najbliżsi oraz zaproszeni goście licznie zebrali się w miejscowej pasiece.

Na spotkaniu omówiono bieżące sprawy, między innymi planowany na przyszły rok remont wiaty oraz rozbudowę związkowej pasieki. W dalszych zamierzeniach jest również zacieśnienie współpracy z gminą Hażlach oraz miejscowymi rolnikami. Planuje się prowadzenie w okolicznych szkołach i przedszkolach paneli edukacyjnych poruszających tematykę pszczelarstwa oraz owadów zapylających.

– Pragniemy podziękować każdemu, kto naszemu Kołu okazuje wsparcie oraz życzliwe zainteresowanie. Duże ukłony kierujemy również do wszystkich pszczelarzy i rodzin Koła Pszczelarzy w Hażlachu, dzięki którym możemy tworzyć „pszczelą rodzinę” – mówi Prezes Koła Adam Zawada.

– W imieniu władz samorządu, który reprezentuję, bardzo dziękuję za Waszą pracę i pasję, z której korzystają wszyscy mieszkańcy. Bez pszczół nie ma roślin, owoców, warzyw, życia. Gdzieś przeczytałem, że tylko 10 lat może maksymalnie przetrwać życie na ziemi po wyginięciu ostatniej pszczoły. Bardzo dziękuję Wam drodzy pszczelarze, że aktywnie włączacie się w działania proekologiczne w ramach działalności Domu Przyrodnika w Hażlachu. Razem możemy więcej – powiedział podczas spotkania Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Zdjęcia (1)