W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sportowe upamiętnienie Jana Pomiećki

Zwycięzcy memoriału wraz ze współorganizatorem turnieju Józefem Michalikiem (pierwszy z prawej). Na fotografii 6 mężczyzn w różnym wieku prezentuje puchary i dyplomy. Z tyłu za nimi stół do tenisa stołowego.

W sobotę 6 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się kolejny Memoriał Jana Pomiećki, rozgrywany jako Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Hażlach. Wydarzenie organizowane jest dla amatorów niezrzeszonych w klubach w celu upamiętnienia zawodnika Ludowego Klubu Tenisa Stołowego Victoria Hażlach, który zmarł podczas zawodów zorganizowanych w 2004 roku. W bieżącym roku odbyły się jednocześnie dwie edycje: niezorganizowana w roku ubiegłym z powodu pandemii XVI edycja oraz tegoroczna XVII edycja.

Zawody rozegrano na czterech stołach w dwóch kategoriach wiekowych: do 60 lat włącznie i weteranów powyżej 60 lat. Oto wyniki klasyfikacji końcowej:

Kategoria do 60 lat włącznie

1. Łukasz Pomiećko

2. Wojciech Boczoń

3. Janusz Król

Kategoria powyżej 60 lat

1. Jerzy Piekarski

2. Bogusław Siekierka

3. Andrzej Machej

Turniej obfitował we wspaniałe, zacięte mecze, pełne zwrotów akcji i niesamowitych zagrań. Był okazją do sprawdzenia swoich możliwości w czysto sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także pogłębienia wzajemnej znajomości i integracji. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane ze środków promocji Gminy Hażlach.

Podczas uroczystego zakończenia memoriału Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski dziękował za udział w turnieju oraz życzył jego uczestnikom dalszych sukcesów. Odrębne podziękowania skierował w stronę Panów Łukasza Pomiećki oraz Józefa Michalika za pomoc w organizacji zawodów. Bez Was by się nie udało!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}