W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami": film i konkurs plastyczny

Logotypy: Przekraczamy granice 2014-2020, Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Euroregion Śląsk Cieszyński

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w ramach projektu „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami”, w którym hrabiny Thun-Hohenstein oraz Larisch-Mönnich w historycznych kostiumach prezentują dzieciom historię związaną z miejscami ważnymi dla ich rodów, zarówno po czeskiej jak i po polskiej stronie. Filmy są dostępne w dwóch wersjach językowych:

czeskiej – do obejrzenia tutaj

polskiej  – do obejrzenia tutaj

Jednocześnie serdecznie także zapraszamy dzieci klas 2-4 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Aby wziąć w nim udział, trzeba obejrzeć film i wykonać pracę plastyczną – obrazek z życia hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein. Pracę w formacie A4 wykonaną dowolną techniką należy dostarczyć do 31 lipca 2021 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu (ul. Główna 37), jej filii w Pogwizdowie (ul. Katowicka 4) lub Kończycach Wielkich (ul. Ks. Olszaka 8). Na odwrocie pracy należy wpisać imię i nazwisko dziecka, szkołę, klasę oraz dane kontaktowe (numer telefonu lub e-mail). Do pracy należy dołączyć zgodę na publikację pracy, imienia i nazwiska na stronach internatowych i Facebooku. Najlepsze prace zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Z pośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zostaną wyłonione trzy najlepsze prace po stronie polskiej i trzy najlepsze prace po stronie czeskiej.

Projekt „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami” jest realizowany przez Gminę Hażlach w Partnerstwie ze Statutárním městem Karviná i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšinské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Materiały

Regulamin konkursu dla dzieci w ramach projektu „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami”
Regulamin​_konkursu.pdf 0.13MB
Regulamin konkursu dla dzieci w ramach projektu „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami”
Regulamin​_konkursu.docx 0.04MB
Zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu
Zgoda​_RODO.pdf 0.30MB
Zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu
Zgoda​_RODO.docx 0.04MB