W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

16.01.2023

Fundacja ADRA Polska otworzyła w Katowicach Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC). Placówka zapewnia kompleksowe, eksperckie wsparcie mające na celu integrację przymusowych migrantów z Ukrainy z polskim społeczeństwem. W styczniu dodatkowo dla kobiet zostaną zorganizowane warsztaty psychologiczne „Droga do nowej siebie”.

Nowo otwarta placówka zapewnia przede wszystkim możliwość nauki języka polskiego, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz pomoc w sprawach formalnych związanych z życiem w Polsce, m.in. pomoc w zapisaniu dziecka do szkoły, w uzyskaniu świadczenia 500+ itp. Beneficjenci będą mogli otrzymać również paczki z żywnością i artykułami higienicznymi. 

Materiały

Uchodźcy z Ukrainy przebywający w województwie śląskim znajdą pomoc w Katowicach (informacja prasowa w języku polskim)
Informacja​_prasowa​_Uchodzcy​_z​_Ukrainy​_PL.docx 0.07MB
Uchodźcy z Ukrainy przebywający w województwie śląskim znajdą pomoc w Katowicach (informacja prasowa w języku ukraińskim)
Informacja​_prasowa​_Uchodzcy​_z​_Ukrainy​_UKR.docx 0.07MB
{"register":{"columns":[]}}